Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sprowadzenie auto z Polski do Norwegii, przeprowadzka - Norwegia

Czytali temat:
Janusz Stajszczak Łukasz Ch sebastian_34 aniairafal Dorisa (1204 niezalogowanych)
9 Postów
aniairafal
(aniairafal)
Wiking
Witam, jesteśmy tu nowi . Widziałam poprzedniego posta o sprowadzeniu auta do Norwegii, ale miał ważność 8 lat i nie byłam pewna czy jest aktualny czy ktoś go czyta, więc założyłam nowe zapytanie.

W kwietniu zamierzamy przeprowadzić się z mężem do Norwegii. Znaleźć pracę, mieszkanie, wszystko do nowa. Mamy pytanie o kwestię związaną z samochodem. Szukałam i starałam się obliczyć stawki cła, podatków ale wychodziły mi dziwne kwoty, w wysokości 20.000 nok. Nie bardzo rozumiem te kwestie. Mam pytanie, czy opłaca się jechać do Norwegii autem z Polski? Chcieliśmy się za jego pomocą przeprowadzić tam i tam mieszkać i używać tego samochodu... Jednak kwestie cła, podatków itp mnie rozbroiły. Czy ktoś może nam coś doradzić, poratować cierpliwością?
Czy warto jechać własnym autem, jakie są koszty? Czy może lepiej pojechać w inny sposób i tam kupić auto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Rok możecie użytkować samochód zarejestrowany w Polsce. Nie warto ściągać samochodu do Norwegii i tu go rejestrować, za duże opłaty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
aniairafal
(aniairafal)
Wiking
Czytałam, że trzeba zarejestrować tymczasowo? Opodatkować, oclić itp.... To przez rok czasu nie trzeba tego robić? Można swobodnie jeździć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jeszcze nie wiesz na jak długo przyjeżdżacie, czyli pobyt tymczasowy. Tu można poczytać. Jest po norwesku www.skatteetaten.no/person/avgifter/bil/...dig-opphold-i-norge/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok