Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Kontrakt na 3 miesiąca,a brak pracy przez tydzień oraz dieta - Norwegia

5 Postów
fflash
(fflash)
Wiking
Witam,
Tydzień temu przyjechałem do Norwegii do pracy, dostałem od pracodawcy kontrakt na 3 miesiące, przepracowałem tydzień i od przyszłego tygodnia mam siedzieć tydzień w domu z powodu chwilowego braku pracy (razem ze mną 4 osoby). Za ten tydzień postoju pracodawca nie chce zapłacić. Na umowie mamy stawkę godzinową i 37.5h tygodniowo.

Druga sprawa, pracodawca powiedział, że zapłaci tylko 80 koron diety bo na więcej go nie stać i tylko za dni pracujące czy da radę coś z tym zrobić?

Co mogę zrobić w tej sprawie?

W załączniku dodaje zdjęcie kontraktu z zamazanymi danymi osobowymi.
Z góry dziękuję za pomoc

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
albo znalesc innego pracodawce albo zapisac sie do zwiazkow zeby wam pomogli ale lepiej szukac innego pracodawcy bo jak tak sie zaczyna to sie nie zmieni na lepsze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
fflash
(fflash)
Wiking
Chodzi mi o to czy mozna prawnie wyegzekwować żeby zapłacił za ten tydzień i wypłacił dietę jak się należy? Pracę podejmuje do końca miesiąca by wrócić do Polski i mieć za co przeżyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
mozna ale nie za darmo, akwokaci kosztuja ok 1200 kr za godzine pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
fflash
(fflash)
Wiking
A zgłosić sprawę ma policję albo do inspekcji pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

()
Początkujący
mozesz isc do inspekcji pracy, policje odpusc sobie oni nie sa od tego

najwazniejsze pytanie czy ten kontrakt ktorego MN nie chce dopuscic bo maja weekend to stala umowa na okresie probnym czy agencja pracy z umowa typu zlecienie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
fflash
(fflash)
Wiking
Mam zatrudnienie bezpośrednio od pracodawcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...jezeli to budowlanka???
....to stawka jest za niska nawet jak dla kogos bez doświadczenia...
...a i okres wypowiedzenia jak na 3 miesieczny kontrakt jest wg mnie za krotki ...powinno byc 2 tygodnie
...Ps. znam firemki z polskimi szefunciami gdzie chopy zima maja po 80-100 godz miesiecznie
...a przeciez mogliby byc na postojowym
... oszustow nie brakuje!
....ale znam tez podobne historie na poczatku pracy w Norwegii,gdzie pracownicy i po 2 tygodnie czekali po przyjezdzie albo pracowali w kratke a potem dostali umowe na stałe,bo sie okazało ze pracodawca faktycznie nie miał zleceñ wczesniej....
....spojrz szefunciowi w oczy i sam oceñ jakie sa szanse
...czasami wydaje sie ze sa tu wysokie standardy i uczciwosc i nalezy wam sie wszystko a jestescie na okresie probnym i moze nie wiadomo czy jestescie ,,fawchofcami"
...powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
fflash
(fflash)
Wiking
Malarz/piaskarzy na stoczni z doświadczeniem, przez telefon i w mailu mieliśmy ustalone inne warunki niż obecnie panujące...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...na stoczni powiadasz
.....wiec stawka godzinowa jest ok
...a okres wypowiedzenia pewnie tez...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok