Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

13 Posty

(MichalHaratym)
Wiking
A ile czasu jest ważna taka kredytówka ? Np . Wezmę kredytówkę z kwotą 30 tys nok i spłacę ją w Ciągu roku powiedzmy to karta traci swoją ważność ? Wybacz że tyle pytań ale nigdy nie miałem z tym doczynienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
MichalHaratym napisał:
A ile czasu jest ważna taka kredytówka ? Np . Wezmę kredytówkę z kwotą 30 tys nok i spłacę ją w Ciągu roku powiedzmy to karta traci swoją ważność ? Wybacz że tyle pytań ale nigdy nie miałem z tym doczynieniaKarta dziala zupelnie jak normalna karta bankowa. Idziesz do sklepu, kupujesz na ta karte i raz na miesiac dostajeszi rachunek do zaplacenia za te wszyskie twoje zakupy robione ta klarta w ciagu miesiaca. Nie zaplacisz tego rachunku, to przechodzi on automatycznie w dlug. Radze takie rachunki placic, bo oprocentowanie takiego dlugu jest zabojcze, nawet do 30% (+ dodatkowe oplaty)

Podsumowujac - masz problemy ekonomiczne lub z placeniem rachunkow na czas, to unikaj kart kredytowych jak ognia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Nie polecam z kredytówki wypłacać pieniędzy z bankomatu bo odsetki są spore. Warto robić zakupy, tankować samochód i spłacać zaraz po terminie bezodsetkowym bo może jej utrzymanie być nieopłacalne. Ja w DNB mam 45 dni bezodsetek potem ok 18 %, zawypłate gotówki z bankomatu nie pamiętam ale było chyba podwójnie.
Jeśli myślisz o wypłacie pieniędzy do weś se zwykły forbrukslån oprocentowanie ok 18% ale możesz coś odsetek odliczyć od podatku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty

(MichalHaratym)
Wiking
Dzieki za odpowiedz Własnie nie chce jej do wypłacania gotówki , tylko do płacenia nią żeby z debetówki nie korzystać . Oczywiście to będzie moja pierwsza karta , dlatego pytam osób które miały do czynienia a nimi już . A jaką sumę miałeś na karcie kredytowej ?. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
napisał:
Dzieki za odpowiedz Własnie nie chce jej do wypłacania gotówki , tylko do płacenia nią żeby z debetówki nie korzystać . Oczywiście to będzie moja pierwsza karta , dlatego pytam osób które miały do czynienia a nimi już . A jaką sumę miałeś na karcie kredytowej ?. Pozdrawiam.

To zeży od twojej zdolności kredytowej i ile zarabiasz, mi przyznali max 250000 nok ale zredukowałem do 20000 nok bo i tego nie wykorzystuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
S83 napisał:
napisał:
Dzieki za odpowiedz Własnie nie chce jej do wypłacania gotówki , tylko do płacenia nią żeby z debetówki nie korzystać . Oczywiście to będzie moja pierwsza karta , dlatego pytam osób które miały do czynienia a nimi już . A jaką sumę miałeś na karcie kredytowej ?. Pozdrawiam.
To zeży od twojej zdolności kredytowej i ile zarabiasz, mi przyznali max 250000 nok ale zredukowałem do 20000 nok bo i tego nie wykorzystuje


dosc duzy blad gdyz jak raz przekroczysz to jest ok 150 kr oplaty za przekroczenie, lepiej miec wiecej niz mniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok