Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Wklad wlasny to wyuczenie sie zawodu. Zdobycie praktyki w okreslonej dziedzinie. A nie same checi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
To nie pesymizm tego forum. Tylko norweska gospodarka bedaca w recesjii plus milionowa fala nowych gotowa przyjechac od zaraz. Wizja wysokich zarobkow jest dla ciebie glownym motywatorem na szukanie pracy w Norwegii - obecnie jednym z najbardziej konkurencyjnych rynkow pracy w europie. Samymi checiami nic nie zwojujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
evileczek
(evileczek)
Wiking
Ogólnie studencka wizja pracy w wakacje to chęć zarobienia jak najwiecej w jak najkrótszym czasie. Poza tym nie tylko studencka bo każdy woli zarabiać więcej niż mniej to raczej logiczne stad tez zainteresowanie tematem i pytania z nim związane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
evileczek napisał:
Ogólnie studencka wizja pracy w wakacje to chęć zarobienia jak najwiecej w jak najkrótszym czasie.
Poza tym nie tylko studencka bo każdy woli zarabiać więcej niż mniej to raczej logiczne stad tez zainteresowanie tematem i pytania z nim związane.

Skoro piszesz z pozycji studenta, to dlaczego nie szukasz pracy za pośrednictwem studenckich organizacji zajmujących się tą sprawą "zawodowo".
Tam co prawda zarobisz mniej, jednak bedziesz miał zapewniony pełny pakiet ubezpieczeniowy, oraz pewność iż pracodawca, nie oskubie ciebie przy wypłacie.
Tu i owszem, możesz przylecieć, przyjechać lub przyjść nawet na piechotę.
Jednak, jak na początku, nie będziesz miał zapewnionej pracy nawet tej przy truskawkach z Polski, to cała ta eskapada będzie jedynie ekstremalnym mikro zwiedzaniem Norwegi.
Mało tego, możesz nawet pomimo ciężkiej dorywczej pracy, stracić nie tylko wypłatę ale również i to co z sobą tu przywieziesz.
Tu w twoim przypadku, jest jedynie praca na czarno /bez pewności wypłaty, bez ubezpieczenia i takich innych/ i to z doskoku, o ile chcesz oczywiście jechać w ciemno.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
thorberg6
(thorberg6)
Wiking
evileczek napisał:
oraz pojawiają się ogłoszenia na stronach internetowych

Gdzie na stronach internetowych pojawiają sie ogłoszenia dla ludzi z np Polski, bez zawodu i doswiadczenia. Serio pytam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
thorberg6 napisał:
evileczek napisał:
oraz pojawiają się ogłoszenia na stronach internetowych

Gdzie na stronach internetowych pojawiają sie ogłoszenia dla ludzi z np Polski, bez zawodu i doswiadczenia. Serio pytam.

Bardzo dużo jest ogłoszeń na prace sezonowe, za głodową stawkę, oraz za opłatą za wyrko jak za 6 gwiazdkowy apartament.
Nie wiem jak teraz, jednak bywają nabory do Szwecji na jagody, moroszkę, jednak tam mieszka się w namiotach i własnych autach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
thorberg6
(thorberg6)
Wiking
Gabryś, ale gdzie widziałeś takie ogłoszenia. Powiedz, napewno wiele osób czeka na takie info.

Przykaład z firmy w której pracuję. Potrzebowaliśmy więcej ludzi do pomocy na sezon czyli na 3 miesiące. Najpierw było pytanie do wszystkich pracowników czy nie mają kogoś kogo mogą polecić, potem dzwonienie po innych zaprzyjaźnionych firmach i ludziach z tym samym pytaniem. Nikomu przez mysl nie przyszlo wogle dawac ogloszenie i przeglądac setki cv.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
PatrykP
(PatrykP)
Wiking
Do high octane.
Szczyt hipokryzji.. Dla Ciebie zapewne nie liczyły się zarobki tylko widoki (y) i dlatego wyjechałeś.
Czyli że co - wszyscy którzy wyjechali i którym się udało perfekt norweski i ang - sami tłumacze?
Do tego z FACHEM w ręku - inżynierowie, technicy i Bóg wie kto jeszcze.
A skąd wszyscy mają referencje norweskie przed wyjazdem? Skąd mają norweskie adresy i norweskie telefony? W Pl wszystko załatwili ? Skoro wyjechali i muszą spełniać "kryteria" o których piszesz to chyba jakiś C U D miał miejsce....
Pojechałeś udało Ci się - gratuluję - ale jak czytam twoje posty to puenta jedna - wyjechał człowiek ze wsi ale wieś z człowieka nie :/ sorry.
Mówicie o głodowych stawkach - specjalisty !!!! Bo większość z was jak wyjechała (o ile nie wszyscy czytając te śmieszne posty) dostawała kaskę niczym rodowici norwedzy ? Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia - zapomniał wół jak cielęciem był... proste
Załóż nowy wątek - "Dlaczego Ci się nie uda w No.." ewentualnie "Nie przyjeżdżaj bo..."
Wrzucasz wszystkich do jednego worka - ciekawe czy twój pierwszy szef też tak myślał i skoro jesteś polakiem to jesteś pijanym złodziejem.... i dlatego dał Ci pracę...
Niestety tkwi w Tobie polska mentalność...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Co tam u ciebie slychac PatrykP... znalazles juz prace wraz ze swoja ekipa?

Ps. Nikt mi nic nie dal. Prace dostalem dzieki wyksztalceniu, znajomosci jezykow i wypracowanemu doswiadczeniu. Firmy nie prowadza dzialanosci charytatywnej. Zatrudnia cie jesli wypracujesz im wiekszy zysk niz musza ci zaplacic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
PatrykP
(PatrykP)
Wiking
Nie nie znalazłem, a o czymś to świadczy?
Myślisz że zrezygnuje bo TY mówisz że się nie da?
Nie jesteś dla mnie żadną wyrocznią, a twoje gadanie tylko mobilizuje mnie żeby szukać dalej i osiągnąć swój cel, bo jeśli komuś takiemu jak ty się udało, to w moim przypadku będzie to tylko kwestia czasu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok