Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Zasiłek dla bezrobotnych - Norwegia

2 Posty
markliw Kliwer
(markliw)
Wiking
Witam,

Mam taką sprawę znajomy pracował ze mną w Norwegii od 09.2015r do 06.2016r. Wrócił do Polski na poszukiwanie pracy ale nic nie znalazł. W Norwegii zasiłku nie pobierał a teraz chciałby wrócić czy należy mu się zasiłek ??? ma on wypracowane w Norwegii minimalny Limit 141 tyś.

Pozdrawiam,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Liczy sie tylko co zarobil w 2015. Czy te 141k to za '15?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Zle. Albo w jednym calym roku kalendazowym zarobil ponad 138k, albo przez te 2 lata ponad 277k.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Ole_Nordmann napisał:
pisales ze pracowal od 09.15 do 06.16. To trzeba zobaczyc ile zrobil w danym roku podatkowym. Raczej w 2015 nie zrobil minimum 138 tys kr. Ale moze w 2016 zrobil te minimum 138 tys kr. Jest jeszcze jedna kwestia do ktorej Nav ostatnio czesto sie czepia a dokladnie dlugosc pobytu w Norwegii w danym roku kalendarzowym wiec z tym moze byc problem chyba ze chlopak sie nie wymeldowal z systemu i dalej jest pod jakims adresem gdzie listy dochodzily.

Najlepiej by bylo wejsc na swoj profil na Nav.no, tam jest opcja \'skriv til oss\' i napisac po norwesku pytanie czy ma prawo jesli chodzi o ten pobyt. Odpowiedz jest w ciagu kilku dni roboczych.Ja tak zalatwiam wiekszosc niewiadomych z Navem


odnośnie logowania się i korespondencji:znajomy nie może zalogować się przez id bankowe i kodebrikke ale ma d-nummer.czy to może byc powodem błędu w logowaniu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
czesio2009 napisał:
[b]odnośnie logowania się i korespondencji:
znajomy nie może zalogować się przez id bankowe i kodebrikke
ale ma d-nummer. czy to może byc powodem błędu w logowaniu?

Pytanie podstawowe:
Nie może się zalogować ponieważ:
- nie posiada tych możliwości, znaczy bankowego czytnika kodów.
- nie może się zalogować ponieważ źle się loguje.
- nie może ponieważ jest w Polsce i ma obawy przed dekonspiracją.

Posiadanie -D- numeru, nie ma żadnego znaczenia, przy logowaniu się do NAV, o ile wcześniej, został zarejestrowany ten właśnie system logowania.
Może ten ktoś, do tej pory logował się przez >MinID<,
a teraz chce się rejestrować przez >bankID<.
Trzeba również mieć i to na uwadze iż logowanie się do NAV przez telefon jest również niemożliwe o ile wcześniej taka usługa nie została aktywowana.
I sprawa najważniejsza, nie wiem czy można przy logowaniu, korzystać z kilku systemów,
z tego co się orientuję, to można aktywować tylko jeden system logowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Ja Gabriel napisał:
czesio2009 napisał:
[b]odnośnie logowania się i korespondencji:
znajomy nie może zalogować się przez id bankowe i kodebrikke
ale ma d-nummer. czy to może byc powodem błędu w logowaniu?

Pytanie podstawowe:
Nie może się zalogować ponieważ:
- nie posiada tych możliwości, znaczy bankowego czytnika kodów.
- nie może się zalogować ponieważ źle się loguje.
- nie może ponieważ jest w Polsce i ma obawy przed dekonspiracją.

Posiadanie -D- numeru, nie ma żadnego znaczenia, przy logowaniu się do NAV, o ile wcześniej, został zarejestrowany ten właśnie system logowania.
Może ten ktoś, do tej pory logował się przez >MinID<,
a teraz chce się rejestrować przez >bankID<.
Trzeba również mieć i to na uwadze iż logowanie się do NAV przez telefon jest również niemożliwe o ile wcześniej taka usługa nie została aktywowana.
I sprawa najważniejsza, nie wiem czy można przy logowaniu, korzystać z kilku systemów,
z tego co się orientuję, to można aktywować tylko jeden system logowania.


ano dziadku gabrielu sprawa ma sie tak:na swoje konto ziomek wchodzi normalnie przez miniID ale jak już chce wysłać zapytanie przez <skriv til oss> to jest mozliwe tylko przez logowanie się na system bankowy i tu ma problem ponieważ po wpisaniu personalnego i kodu z tokena wyskakuje błąd...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
czesio2009 napisał:
Ja Gabriel napisał:
czesio2009 napisał:
[b]odnośnie logowania się i korespondencji:
znajomy nie może zalogować się przez id bankowe i kodebrikke
ale ma d-nummer. czy to może byc powodem błędu w logowaniu?

Pytanie podstawowe:
Nie może się zalogować ponieważ:
- nie posiada tych możliwości, znaczy bankowego czytnika kodów.
- nie może się zalogować ponieważ źle się loguje.
- nie może ponieważ jest w Polsce i ma obawy przed dekonspiracją.

Posiadanie -D- numeru, nie ma żadnego znaczenia, przy logowaniu się do NAV, o ile wcześniej, został zarejestrowany ten właśnie system logowania.
Może ten ktoś, do tej pory logował się przez >MinID<,
a teraz chce się rejestrować przez >bankID<.
Trzeba również mieć i to na uwadze iż logowanie się do NAV przez telefon jest również niemożliwe o ile wcześniej taka usługa nie została aktywowana.
I sprawa najważniejsza, nie wiem czy można przy logowaniu, korzystać z kilku systemów,
z tego co się orientuję, to można aktywować tylko jeden system logowania.


ano dziadku gabrielu sprawa ma sie tak:na swoje konto ziomek wchodzi normalnie przez miniID ale jak już chce wysłać zapytanie przez <skriv til oss> to jest mozliwe tylko przez logowanie się na system bankowy i tu ma problem ponieważ po wpisaniu personalnego i kodu z tokena wyskakuje błąd...

Znaczy się dokładnie jest tak, jak napisałem wyżej.
Nie posiada w systemie NAV zarejestrowanego logowania przez >bankID<.
Powinien zarejestrować się przez zwykłe kody i tam w odpowiedniej zakładce, zarejestrować nowy system, lub jak ma możliwość to przejść się do najbliższego NAV i tam przy pomocy pracownika dokonać tej zmiany.
Na dzień dzisiejszy, nie jestem w stanie pomóc, ponieważ ja taką zmianę, dokonywałem LATA temu, gdy tylko dostałem czytnik kodów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok