Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypłata rodzinnego na drugie dziecko - Norwegia

Czytali temat:
dezyderiusz rosa Łukasz Kowalski Paweł P MultiNOR Konsultant Kasia K Kasia19881 Bejnarowicz LEXIT hei!sandokan Ole_Nordmann EnkelBolig (742 niezalogowanych)
3 Posty
Łukasz Kowalski
(anton131)
Wiking
Witam w 2016 roku urodziło mi się drugie dziecko więc złożyłem ponownie wszystkie potrzebne dokumenty na rodzinne. We wniosku napisałem że złożyłem też dokumenty na pobieranie w Polsce dodatku 500+. Z tego co się dowiadywałem nav z automatu nie płaci za drugie dziecko tłumacząc tym ze sytuacja w Polsce się poprawiła i wypłacane na drugie dziecko będzie to 500+ a tu dostanę rodzinne na pierwsze dziecko pomniejszone o tą różnicę z 500+. W Polsce nie dostałem jeszcze odpowiedzi z urzędu o wypłacie lub nie wypłaceniu świadczeń 500+ a tu w norwegi otrzymałem zaległe pieniądze za rodzinne i decyzję o przyznaniu rodzinnego na drugie dziecko, więc zastanawiam się czy jest możliwe że tu będę miał wypłacane rodzinne na dwoje dzieci a w Polsce odmowę świadczeń 500+ lub nav się pomylił?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
anton131 napisał:
Witam w 2016 roku urodziło mi się drugie dziecko więc złożyłem ponownie wszystkie potrzebne dokumenty na rodzinne. We wniosku napisałem że złożyłem też dokumenty na pobieranie w Polsce dodatku 500+. Z tego co się dowiadywałem nav z automatu nie płaci za drugie dziecko tłumacząc tym ze sytuacja w Polsce się poprawiła i wypłacane na drugie dziecko będzie to 500+ a tu dostanę rodzinne na pierwsze dziecko pomniejszone o tą różnicę z 500+. W Polsce nie dostałem jeszcze odpowiedzi z urzędu o wypłacie lub nie wypłaceniu świadczeń 500+ a tu w norwegi otrzymałem zaległe pieniądze za rodzinne i decyzję o przyznaniu rodzinnego na drugie dziecko, więc zastanawiam się czy jest możliwe że tu będę miał wypłacane rodzinne na dwoje dzieci a w Polsce odmowę świadczeń 500+ lub nav się pomylił?

Ustalenie jaki kraj ma pierwszeństwo co do wypłaty zasiłku rodzinnego na drugie dziecko wiąże się z kilkoma elementami. Najważniejszym z nich jest informacja czy matka dzieci pracuje w Polsce. Jeżeli jest zatrudniona, świadczenie na drugie dziecko powinno być wypłacane przez w kraj, które dziecko zamieszkuje.
NAV podejmując decyzję o tym, że wypłaci Panu zasiłek, najprawdopodobniej skontaktował się z polskimi urzędami weryfikując to czy ma Pan do tego prawo. Jeżeli jest inaczej powinien Pan jak najszybciej skontaktować się z urzędem.

Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-na-dzieci
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok