Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Krótkoterminowa praca w Norwegii - Norwegia

7 Postów
adi_777
(adi_777)
Wiking
Hej!
Rozważam podjęcie krótkoterminowej pracy jesienią. Czy w przypadku pobytu krótszego niż 3 m-ce konieczny jest norweski adres (zameldowanie) i norweskie konto w banku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Zygmunt xxx
(KazioWichura)
Nowicjusz
Nie jest potrzebne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
adi_777
(adi_777)
Wiking
Serdeczne dzięki za odpowiedź.

Czyli rozumiem że do 3m-cy można wpisywać polski adres?
A po 3 miesiącach jaki norweski bank aktualnie poleciłbyś, aby można było w miarę bezinwazyjnie przelać wypłatę na polskie konto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Zygmunt xxx
(KazioWichura)
Nowicjusz
cze mozesz podac np adres agencji (pracodawcy) bo chodzi glownie o twoj skatekort (karta podatkowa) musisz ja posiadac by otrzymac wyplate na konto ... mozesz podac polskie na poczatku a pozniej z czasem gdy dostaniesz skatekort i d nummer (do skate musisz sie wybrac z id i kontraktem od pracodawcy) . Gdy juz dostaniesz skatekort niby 5 dni roboczy w praktyce 2 tyg d nummer do miesiaca to z d nummerem mozesz otworzyc konto bankowe w ciagu 1 dnia i zmienic u pracodawcy numer konta. Karta i pin dostaniesz do 2 tyg oczywiscie jesli odwiedzisz bank to tego samego dnia bedziesz mial nr rachunku na ktory mozesz przelewac pieniadze karte i pin mozesz poprosic ze odbierzesz w ich placowce. Banku ci nie doradze ja mam w nordea ale slyszalem ze spare bank teraz jest przychylny na otworzenie z d nummerem i mozliwosc zalozenia internetowego gdzie jest to bardzo utrudnione ogolnie prowizje sa podobne po 3 miesiacach proponuje wybrac 25 000 tys koron tyle mozesz przewiesc bez zadnych problemow a reszte wybrac w polskim pko chyba najlepszy przelicznik koron na zlotowki roznica 1-2 groszy pozdro !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
adi_777
(adi_777)
Wiking
Bardzo dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok