Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

barbetrygd - Norwegia

Czytali temat:
beneksbaat beneksbaat K MN Kasia Tłumacz Kasia K Stanislaw Lisowski mariola drozdowska Alina1 AniaD Aleksandra W nina ninaaa (911 niezalogowanych)
14 Posty
nina ninaaa
(ninaaa)
Wiking
Witajcie mam do Was pytanie za 100pkt,czy ktoś z Was dostaje może tak zwane podwójne barnetrygd? Ja mam mały problem, gdyż z mężem jestem w separacji i wychowujemy syna na przemian czyli 50 na 50. ALE On dostaje całość barnetrygd czyli 970 kr a ja połowę z tego. Próbowałam się dowiedzieć w Nav dlaczego tak jest, ale wysłali mnie na infolinie, a tam powiedziano mi żebym złożyła aplikacje o utvidet. Tyleże nasze dziecko nie może mieć dwóch adresów zameldowania, więc ta cała procedura,się nie klei do mojej sytuacji. Żeby była jasność, syn jest zameldowany pod jego adresem, ale opiekę sprawujemy 50 na 50 czyli to jasne że mieszka razem ze mną również Mam wrażenie że to gdzieś zostało pominięte, i dlatego taka sytuacja wynikła.. Proszę o Wasze opinie lub doświadczenia. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Podwójne dostajesz w sytuacji kiedy jesteś samotna matka - tu co piszesz wszystko jest ok - według mnie szukasz dziury w całym - meldunek ma z ojcem , pewnie szkole ma pobliżu to jest kwestia dogadania miedzy rodzicami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kkonst)
Wiking
Zloz wniosek o utvidet i masz prawo dostac tyle samo co ojciec...Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
nina ninaaa
(ninaaa)
Wiking
polar bear...hmm... mówisz że szukam dziury w całym? czyli on jest samotnym tatą, a ja nie? ;-D to wytłumacz mi proszę, dlaczego jemu przysługuje całość a mi połowa skoro USTALONĄ MAMY OPIEKĘ PÓŁ NA PÓŁ, CO OZNACZA TAKŻE TAKIE SAME WYDATKI WZGLĘDEM DZIECKA? Twoim rozumowaniem jest wszystko ok ,dlatego ze dziecko jest zameldowane u niego i dlatego on ma całość? A co do szkoły, to dla Twojej informacji ja mieszkam bliżej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Nie wiem jaka masz sytuacje , jaka sytuacja pobytowa ? Kto złożył dokumenty o separacje ? Kto jest strona ? I nie bardzo rozumie - on dostaje 970 a tobie płaca 485 extra ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
nina ninaaa
(ninaaa)
Wiking
Mam pozwolenie na pobyt stały, ja złożyłam dokumenty o separacje,kto jest stroną?? o co Ci chodzi?a co do kwoty, to nie, on dostaje całe 970kr a ja połowę z tego,czyli 485kr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
No to wszystko jest ok - nie jesteś , ani ojciec samotnym rodzicem wiec dodatek nie przysługuje - musi byc zawsze jeden rodzic tak jakby formalnie ale jest to kwestia dogadania sie pomiędzy rodzicami na którego przychodzą powiedzmy faktury , ewentualne odpisy np podatku - nie wiem co tobie przeszkadza ze jest to ojciec a nie ty ?
Dodatek jeszcze raz -nie przysługuje
Ja mam całkiem inna sytuacje - jestem sam z dziećmi mam dwa barnetrygt plus jedno extra bo taka jest zasada - nie dwa
Z twojego postu wnioskuje ze chodzi tobie może o ekstra dodatki ale to inne przepisy np pomocowe wtedy koszty np z wydatkami na dziecko sa dzielone na dwa w twoim przypadku plus swoje koszty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
nina ninaaa
(ninaaa)
Wiking
Źle zrozumiałeś mój post. Najwidoczniej, bo wcale nie przeszkadzało by mi to gdyby był"prowadzącym" choć niema takiej potrzeby bo w kwestii dziecka decyzje podejmujemy wspólnie.Tym bardziej nie chodzi mi o dodatki, tylko o zwyczajne barnetrygd. a co do np faktur np za sfo to także mamy osobne, bo tak to wygląda w czasie separacji i przy opiece 50 na 50. Ale dzięki za opinie . pozdrawiam i powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok