Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Żłobek - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty
Dominika93 Kornacka
(Dominika93)
Wiking
Hej, czy są tu jakies mlode mamy, ktorych maluszki chodzą do zlobka? Chcialabym pojśc do pracy, ale boje się zostawić Zosie w takim miejscu Co wy o tym sadzicie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
merymont
(merymont)
Wiking
Hej
co prawda nie mam dziecka, ale pracuje w zlobku (tzn przedszkolu dla maluchow w wieku 1-2lata) i szczerze Ci poradzę, że jeśli masz możliwość odłożyc pojscie do pracy do czasu az mała bedzie miala 2-3 lata to skorzystaj z tej możliwości na pewno lepiej to wpłynie na rozwoj dziecka i Ty bedziesz spokojna, że mała jest w dobrych rękach
osobiscie swojego takiego maluszka nie powierzyłabym w norweskie ręce..
pozdrawiam
Marysia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dominika93 Kornacka
(Dominika93)
Wiking
Jak to ? Masz jakieś złe doświadczenia? Opowiedz więcej jak tam pracujesz : )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
merymont
(merymont)
Wiking
Nie, złych doświadczen nie mam (nikt tu na szczescie dzieci nie bije i uwielbiam tą prace, ale wiesz, widzę, że norwezki wcale do pracy sie nie przykładają i trochę mają te dzieci w nosie.. a taki maluszek potrzebuje dużo uwagi, wydaje mi się po prostu, że w złobku nie dostanie jej tyle ile potrzebuje.. swoja droga czesto są rodzice, którzy maja w nosie swoje dziecko a przynajmniej takie sprawiaja wrażenie, przynoszą roczne dziecko po 7 rano a odbierają po 16..
gdyby to bylo pare godzin dziennie i nie 5 dni w tygodniu to ok, ale jak widze dzieci, ktore caly swoj aktywny czas są w zlobku a w domu tylko śpią to przykro mi sie robi..
No i mysle, ze dla zdrowia malucha lepiej, zeby te pierwsze 2-3 lata spedzic z mama na studiach na zajeciach z neurobiologii profesor zawsze nam powtarzal, ze najlepiej miec dziecko przy sobie do 3 roku zycia, dopoki rozwija mu się mózg może tak mi to wpoił, że zostało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Ilona A
(niandra)
Wiking
"norweskie rece", rany, jacy Polacy bywaja oblesnie uprzedzeni! Ja znam Norwezki, ktore bardzo lubia swoja prace, w zlobku tez. To czysta ignorancja pisac, ze wszyscy Norwedzy to to, czy tamto. Sama pracuje w przedszkolu dla starszych dzieci i nie mam zadnych zastrzezen, wrecz przeciwnie. Zalezy to chyba najbardziej od tego kto w danym zlobku, czy przedszkolu pracuje i tyle. Tez mi bedzie szkoda wyslac malucha na tyle godzin poza dom, ale niestety praca wzywa. Zajmuje to troche czasu, ale dzieci sie zwyczajnie przyzwyczajaja, zawieraja przyjaznie, my poznajemy personel i innych rodzicow. Lepszy rozwoj dziecka w domu? Nie ma na to zadnych gwarancji, to taka bzdurka powtarzana przez ludzi, ktorzy nie maja pojecia o pedagogice... Otoczenie dziecka moze byc stymulujace, dajace poczucie bezpieczenstwa zarowno w domu jak i w przedszkolu. A, pamietaj, nie pokazuj i nastawiaj dziecka, ze ojej, znowu zlobek, moje biedactwo, jakie to straszne bo wtedy na pewno bedzie jej latwo sie tej nowej sytuacji przestraszyc na dobre. Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok