Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przeprowadzka z dziećmi do Norwegii - Norwegia

3 Posty
karuzela.0
(karuzela.0)
Wiking
Witam serdecznie, chcę się przeprowadzić do mojego partnera do Norwegi (on jest Norwegiem)
Czy może ktoś z Was był w takiej sytuacji? Bo z tego co się orientuje to albo powinnam być żona albo mieć umowę o pracę? Czy jest jakaś mozliwość bym będac na miejscu na spokojnie mogła szukać pracy czy muszę przed? Nie chce wchodzić w małżeństwo z kimś z kim nie mieszkałam. Jednak by dzieci mogły uczeszczać do szkoły nasz pobyt musi być zarejstrowany czy można mieć 1-2 m-ce bez pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Masz partnera Norwega i pytasz Polakow na MN o takie rzeczy? Partner wie, ze sie do niego chcesz przeprowadzic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Gonia St
(Maldolores)
Wiking
Chyba od tego jest ten portal żeby pytać? Co z tego że jej parnter jest Norwegiem może jest kobietą niezależną i woli sama się wywiedzieć co i jak? Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Pani Bogusiu nie wiem jak to jest - ja jestem na łączeniu rodzin na mężą. Myślę że najlepiej dopytać u żródła czyli w skattaten - urzędzie gdzie zalatwia się pozwolenie itd. Z tego co orientuje się jeśli państwo sa w konkubinacie to trzeba by było udowodnić wspólne mieszkanie przez 2 lata, bo tak to ciężko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Gonia St
(Maldolores)
Wiking
Aha i sorry za pomylke w imieniu poprzednik to Boguslaw wiec z pospiechu tak napisałam. Proszę po prostu dowiedzieć się u zrodla bo co osoba to inaczej będzie mowic i radzic a to i tak rozpatruje się w urzędzie wiec trzeba zapytać jakie maja wytyczne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
w imieniu poprzednik to Bogdan, nie Boguslaw
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Gonia St
(Maldolores)
Wiking
oki zwracam honor ;D przez ciaze jestem rozkojarzona tak czy siak najlepiej dowiadywać się wszystkiego bezpośrednio-wiem to z własnego doświadczenia zwłaszcza ze ktoś cos może powiedzieć a na miejscu okazac się cyk inaczej oni lubia zmieniac przepisy zwłaszcza przed taka decyzja warto zanim się ja podejmie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
karuzela.0
(karuzela.0)
Wiking
Dzięki, no wiesz On też pierwszy raz w takiej sytuacji jest, a tu pewnie są osoby, które również tak zaczęły mieszkać w norwegi Dla mojego partnera to proste możemy się pobrać, ale wolę pomieszkać razem przed podjęciem takiej decyzji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
karuzela.0
(karuzela.0)
Wiking
Małgosia Justyna masz rację najlepiej będzie jak tam podpytam, pozdrawiam Cię serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok