Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wypadek w pacy - Norwegia

2 Posty
tytek87
(tytek87)
Wiking
Witam,

Pojechałem do pracy na stocznię. Doznałem tam przykrego urazu. Mam teraz dość poważne problemy z kręgosłupem. Firma, która mnie zatrudniła nie udzieliła mi żadnej pomocy łącznie z prośbami o wizytę u lekarza. W zamian dostalem propozycję pracy jeszcze przez kolejne dni. Po czym zapakowali w samolot i do Polski. Udałem się do lekarze ortopedy. Z miejsca dostalem miesiąc l4. I skierowanie na dalsze badania. Firma nie podpisała ze mną żadnego wypowiedzenia. I puenta czy normalnie wysłać to l4 czy nie będzie to już wiarygodne. Czy mogę sie starać o jakieś odszkodowanie bądź wypłacanie z NAV zasiłku czy jak to sie tam nazywa. Prosze o konkretną odpowiedź co mógłbym w takim wypadku zrobić.

Dziękuję za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
tytek87
(tytek87)
Wiking
Właśnie nikt nic nie zgłosił. Oczywiście informowałem przełożonych, ale jak napisałem kierownik zasugerował, że bym jeszcze chodził do pracy. Więc nikt nic nie zgłaszał.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
tytek87 napisał:
Właśnie nikt nic nie zgłosił. Oczywiście informowałem przełożonych, ale jak napisałem kierownik zasugerował, że bym jeszcze chodził do pracy. Więc nikt nic nie zgłaszał.
Jak sie spadnie z drabiny to sie lezy i kwiczy, a nie idzie do szefa i mowi "szefie, uderzylem sie". A teraz to po ptokach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Marta F
(MartaF)
Nowicjusz
Dzień dobry,

powinien Pan jak najszybciej zgłosić wypadek w NAV, można to zrobić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.nav.no/no/Person/Arbeid/Sykmeldt,+ar...skade-og-yrkessykdom
Pracodawca ma obowiązek zgłoszenia szkody do NAV, ale jeśli tego nie zrobił powinien Pan to zrobić samodzielnie.

Oprócz tego zachęcam do zapoznania się z artykułem 11 wskazówek jak postępować w razie wypadku przy pracy www.mojanorwegia.pl/ubezpieczenia-i-odsz...przy-pracy-8736.html

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok