Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zjazd na stale do Polski - Norwegia

4 Posty
Paweł Kwiatek
(Pablo24)
Wiking
WitamNie długo planuje zjechać na stałe do Polski. Mam więc kilka pytań odnośnie spraw formalnych jakie muszę pozalatwiac tutaj. Mam konto bankowe w sparebank i zapewne musiał bym je zamknąć żeby nie naliczalo mi kosztów prowadzenia kąta ale co wtedy ze zwrotem podatku za przyszły rok oraz feriepenger. Jeśli zamkne konto to czy jest możliwość przelania mi ich na polskie konto? Czy lepiej nie zamykać konta w banku poczekać na pieniądze do przyszłego roku i wtedy je jakoś zamknąć? Drugie pytanie to czy muszę złożyć jakieś formalności w skatte? Prosiłbym o jaką kolwiek pomoc gdyż chcę mieć pozamykane tutaj wszystko na cacy żeby po jakimś czasie nie przychodziło mi nic dziwnego do Polski. Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
k k
(Kuba27)
Wiking
Mam taka Sama sytuacje i nie wiem co mam zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Paweł Kwiatek
(Pablo24)
Wiking
Gdzie tu można się czegoś dowiedzieć?? Nie chcę później żeby mi jakies przychodziły ponaglenia do zapłaty czy coś :/ przez rok prowadzenia kąta może to trochę kosztować :/ :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów

(born to ride)
Wyjadacz
wy sie zastanócie jak szybko bedziecie wracac hahahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Karolek1
(Karolek1)
Wiking
Witaj kolego !
Nie zamykaj konta bo norek musi przelac Ci ferie w przyszłym roku. To samo scat przeleje Ci kase pod warunkiem że sie rozliczysz a radze Ci to zrobić bo możesz dostać sporą kase, a jesli sie nie rozliczysz możesz mieć dopłate i bedzie lipa. Za twoim posrednictwem zrobi to firma w polsce poszukaj w google lub popytaj może ktoś poleci.Znam ludzi którzy byli w nor 10 lat temu i wrócili konta nie zamykali i bank pobrał zaległe opłaty z bieżących wpływów. Tak przynajmniej robi sparebank. Pozdro kolo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów

(born to ride)
Wyjadacz
jedyny sprawiedliwy sie znalazl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
Karolek1 napisał:
Witaj kolego !
Nie zamykaj konta bo norek musi przelac Ci ferie w przyszłym roku. To samo scat przeleje Ci kase pod warunkiem że sie rozliczysz a radze Ci to zrobić bo możesz dostać sporą kase, a jesli sie nie rozliczysz możesz mieć dopłate i bedzie lipa. Za twoim posrednictwem zrobi to firma w polsce poszukaj w google lub popytaj może ktoś poleci.Znam ludzi którzy byli w nor 10 lat temu i wrócili konta nie zamykali i bank pobrał zaległe opłaty z bieżących wpływów. Tak przynajmniej robi sparebank. Pozdro kolo.


Mnie to ten "scat" zainteresowal co to go przelewaja. Na pewno to byl scat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Paweł Kwiatek
(Pablo24)
Wiking
Dzięki wielkie. Teraz na spokojnie mogę wracać. Dzisiaj złożyłem 2tyg wypowiedzenie więc za niedlugo do kraju i będę mógł spać spokojnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
to na pewno wiara w nowego premiera rządu Jarosława Polskę Zbawa
pierwszy podobno magik co i z pustego naleje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Bardzo mnie ciekawi co ludzie powiedzą pod koniec 2016 . Prognozy gospodarcze są najdelikatnirj mówiąc nieciekawe : 1. Chiny zatopią polską gospodarkę (za pośrednictwem gospodarki niemieckiej gdzie trafia(ł !) polski eksport) , 2. Największy od początku przemian (czytaj :wygaszania Polski) deficyt budżetowy . 3. Spadająca sprzedaż detaliczna na rynku krajowym , 4. Rekordowe zadłużenie państwa polskiego, obywateli i firm (rekorodowa liczba postępowań komorniczych). 4. Ryzyko osłabienia złotego w związku z przewidywanym wycofywaniem kapitałów spekulacyjnych z rynków wschodzących (do których należy Polska). 5. Rekordowa dziura w ZUS - ie. Itd. , Itp. . Była dwa dni temu konferencja na której była mowa o spodziewanym gwarantowanym dla Polski kryzysie obsługiwalności zadłużenia. Kwestia jest nie taka czy Polskę kryzys typu greckiego czeka, lecz kiedy. A za bardzo to prawdę mówiąc niema gdzie dać dyla bo wszędzie jest chujówa za granicą z agencjami pracy tymczasowej gdzie najszybciej się idzie wkurwić niż zarobić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok