Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

numer personalny - Norwegia

2 Posty
Daria Bu
(bugi92)
Wiking
Jeżeli nie mam pracy ale jej szukam to mogę iść na policję i ubiegać się o numer personalny w NO? Moze ktos wytłumaczyc na jakiej zasadzie się idzie tam i gdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
323 Posty
John Born
(born)
Stały Bywalec
bugi92 napisał:
Jeżeli nie mam pracy ale jej szukam to mogę iść na policję i ubiegać się o numer personalny w NO? Moze ktos wytłumaczyc na jakiej zasadzie się idzie tam i gdzie
IŚĆ NA POLICJĘ TO MOŻESZ, TYLKO ŻE CIĘ ZAMKNĄ!!! NA MIESIĄC! TAK MINIMUM NA MIESIĄC!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Nie na podstaw ubiegać sie o pozwolenie ,tak to tu wyglada czasami wydaje sie to śmieszne - żeby otrzymać prace , kontrakt potrzebny jest numer personalny a żeby otrzymać numer trzeba mieć prace - powodzenia i wytrwałości
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(jbazan)
Wiking
Możesz w Norwegii przebywać 3 miesiące szukając pracy i wtedy nie potrzebujesz pozwolenia z policji. Natomiast po tym czasie musisz mieć pozwolenie na prace i pobyt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
93 Posty
sand vinik
(sandvinik)
Początkujący
artgregor napisał:
Nie na podstaw ubiegać sie o pozwolenie ,tak to tu wyglada czasami wydaje sie to śmieszne - żeby otrzymać prace , kontrakt potrzebny jest numer personalny a żeby otrzymać numer trzeba mieć prace - powodzenia i wytrwałości

a po co numer do kontraktu ????+?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(jbazan)
Wiking
Numer personalny nie jest wymogiem w znalezieniu pracy. Chyba, że chcesz się zarejestrować w Nav jako osoba poszukująca pracy. Jak znajdziesz pracę, wtedy pójdziesz do Skateetaten i tam dosteniesz numer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Jeżeli nie mam pracy ale jej szukam to mogę iść na policję i ubiegać się o numer personalny w NO? Moze ktos wytłumaczyc na jakiej zasadzie się idzie tam i gdzie

Idziesz do Nav zeby on wydal Ci numer tymczasowy dzieki ktoremu dostaniesz konto w banku..itp To znacznie upraszcza szukanie pracy gdyz jak znajdziesz ow prace, najczesciej przez agencje to oni maja juz komplet dokumentow przez co jestes atrakcyjniejsza bo mozesz isc nastepnego dnia

W nav najczesciej beda chcieli Cie zbyc ale tu trzeba sie postawic w rozmowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
joanna pachnik
(jpachnik)
Wiking
mozna dostac numer zastepczy teraz pozmienialo i sie duzo juz niema pozwolenia tylko rejestracja mysle ze niema ztym problemu ostatnio mialam taka sytuacje w SKATE trzeba domagac sie swojego i byc stanowczym bo inaczej odesla cie zkwitkiem pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
joanna pachnik
(jpachnik)
Wiking
byly facet sie smieje ze wyje....bal mnie z systemu tylko zapomnial ze mam numer personalny staly ludzie sa do wszytkiego zdolni pozdrawiam bear polara
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
jaolek napisał:
Możesz w Norwegii przebywać 3 miesiące szukając pracy i wtedy nie potrzebujesz pozwolenia z policji. Natomiast po tym czasie musisz mieć pozwolenie na prace i pobyt.

Juz od kilku lat Polacy nie potrzebuja pozwolenia na prace, a jedynie rejestracje pobytu (jak juz ktos wczesniej napisall) jesli praca ma przekraczac 3 miesiace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok