Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kilka spraw związane z autem. - Norwegia

9 Postów
Darek Chudy
(chudy123)
Wiking
Witajcie.
Mam mały mentlik w głowie.
Otóż niedługo jadę do Polski, autem norweskim. Nie wiem co muszę mieć i co powinienem mieć przy sobie.
Jestem świeży w Norwegii. Kupiłem niedawno auto na norweskim blachach. Oczywiście przerejestrowałem(czy tam zarejestrowałem auto tylko nie na mnie ale o tym później)
Wybrałem ubezpieczyciela. Dostałem papier od ubezpieczyciela giro czy jakos tak. Wybrałem opcje żeby mi pobierali kase z konta. Hmm ale nie mam żadnego "kwitku" , że auto jest ubezpieczone. Tu w Norwegii policja sobie sprawdzi czy auto jest ubezpieczone, ale w Polsce jak to zrobią? Powinnienm sie zgłosić o jakieś papierek potwierdzający, czy może powinien mi przyjść pocztą sam...? TO BYŁO PIERWSZE PYTANIE

A teraz drugie. Auto nie jest na mnie zarejestrowane, bo(bo mniejsza z tym czemu )
Jak to będzie wyglądało jak chce jechać nim do Polski. Ludzie różnie gadają, jedni że nie mogę, inni że muszę mieć "umowę użyczenia auta"

Będą jakieś problemy
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Darek Chudy
(chudy123)
Wiking
Nikt nie pomoże?
Nikt nic nie wie?;p
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Przecież Ci odpowiedzieli że nie możesz nim jechać, bo musisz mieć umowę najmu. Jedni i drudzy maja rację. W Polsce pokazujesz dowód 1 i tyle. I tak nie będą wiedzieć co to jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
Umowa najmu tak jak pjsa kolega. Zadzwoni do ubezpjeczaln i zamow sobje zielonom karte. Bo norwegia nie jest w uni i musisz mieci taki dokumet jak jedziesz do pl.A tak wogule to jest wpjsany tam polski adres odzalu twojei udezpjeczalni i gdybys ty spowodowal kolizie podajesz go poszkodowanemu. A czasami zdaza sie ze polscy policjac wiedzom ze trzeba posiadac taki dokument. Przewaznie przy zachodniej granicy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
zielona karta jest gratis
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Darek Chudy
(chudy123)
Wiking
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:
Przecież Ci odpowiedzieli że nie możesz nim jechać, bo musisz mieć umowę najmu. Jedni i drudzy maja rację. W Polsce pokazujesz dowód 1 i tyle. I tak nie będą wiedzieć co to jest

Umowe najmu? Ja spisałem z właścicielem umowę użyczenia samochodu.
mam nadzieje że działa ta umowa tak samo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok