Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

praca w branży turystycznej - Norwegia

Czytali temat:
Monika B Paweł Nędza Natasha898 (3460 niezalogowanych)
32 Posty
Dawid Szymi
(dejf87)
Nowicjusz
Witam Wszystkich!

Poszukuje pracy w hotelach i restauracjach w Norwegii, korzystałem już z nav.no ( znam tylko angielski więc mam problem ze zrozumieniem ogłoszeń, ale mimo wszystko wysyłałem swoje CV mailem z zapytaniem o prace) finn.no, adecco.no i wiele innych, korzyatałem też z polskich pośredników i nic. Nie mogę znaleść pracy. Mam doświadczenie w pracach budowlanych, ukończyłem studia Turystyka i Rekreacja i znam dobrze angielski. Czy ma ktoś jeszcze jakieś rady gdzie szukać? Czego konkretnie, gdzie, jak się zaczepić o Norwegię, zdobyć doświadczenie, niekoniecznie w branży turystycznej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Może będzie, że się czepiam i pomóc nie chcę, ale ja mam pytanie do ciebie. Co chcesz robic w norweskim hotelu lub restauracji bez znajomości języka norweskiego? Gdybym pojechała w Norwegi na wakacje i chciała skorzystac z hotelu, w którym nie mogę dogadac się po norwesku to zminiłabym hotel. Mieszkam w Norwegi i dlatego nauczyłam się norweskiego a nie angielskiego.
Zainwestowałeś w naukę języka angielskiego to szukaj pracy w krajach angielskojęzycznych. Tak jest moja rada.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Dawid Szymi
(dejf87)
Nowicjusz
Fakt, macie racje. Języka chciałbym się nauczyć będą właśnie w Norwegii.

A jak Wy zaczynaliście prace w Norwegi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Szesc lat temu mój mąz, po ukończeniu kursu języka norweskiego w Polsce, przyjechał do Norwegi i pracował w Adecco. Po kilkunastu miesiącach zmienił pracę i pracuje u norweskiego pracodawcy (bez pośredników), ma umowę na stałe. Ja dojechałam potem (jak już zmienił pracę) na łączenie rodzin i zaczęłam od nauki norweskiego. Było drogo, dlatego lepiej nauczyc się języka w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Olivia :)
(Olivia)
Wiking
Ja skonczylam organizacje uslug turystyczno-hotelarskich na akademii morskiej w gdyni. Nie ma znaczenia wyksztalcenie wyzsze czy zawodowe w norwegii jezeli nie znasz jezyka. Z angielskim mozna tylko i wylacznie pracowac jako pokojowa. Szanse za lepsze stanowisko zaczynaja sie jak juz mowisz po norwesku, wtedy wyksztalcenie jest brane pod uwage.
Problem jest w tym ze Norwegia jest bardzo drogim krajem i wiekszosc turystow ktorzy tu przyjezdzaja to Norwegowie z innych czesci kraju. Zagranicznych turystow nie stac za bardzo na to zeby tu przyjezdzac. Dlatego przy obsludze gosci podstawa jest jezyk norweski. Nauka tutaj jest droga ale na miejscu uczysz sie nie od norwegow, w pracy , z telewizji. Nauka w Polsce moim zdaniem trwalaby dosc dlugo, ale to wszystko zalezy od Ciebie
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
A jak zabierze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Dawid Szymi
(dejf87)
Nowicjusz
Mój wujas trafił do Norwegii poprzez Adecco. Chyba po 2 latach ściagnął do Oslo żone i dwójke dzieci. Z tego co słyszałem to naukę języka norweskiego rozpoczeli na miejscu, wujek troche w Polsce się uczył.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
stanisław miller
(millers)
Wiking
czemu piszesz ze było drogo jak są szkoły do których możesz uczeszczac i uczyc się za darmo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
millers napisał:
czemu piszesz ze było drogo jak są szkoły do których możesz uczeszczac i uczyc się za darmo
Jakie szkoły są za darmo? Jak ja przyjechałam do Norwegi to komuna skierowała mnie na płatny kurs języka norweskiego. Płaciłam 2700 nok miesięcznie za kurs norweskiego dwa razy w tygodniu po trzy godziny. Dla mnie to drogo. Niczego nie dostałam w tym kraju za darmo, więc piszę że było drogo. Jak są jakieś szkoły nauki języka norweskiego za darmo to napisz jakie i gdzie. Może ktoś skorzysta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok