Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

brak umowy o prace - Norwegia

11 Postów
Michal N
(Mchale)
Wiking
Witam,

Mam problem z uzyskaniem umowy o pracę od byłego pracodawcy. Byłem zatrudniony przez ponad 2 lata i kiedy odchodzilem otrzymałem m.in. "atest" (przypuszczam ze to świadectwo pracy?). Od dwóch tygodni wysyłam mu maile z żądaniem umowy, ale cały czas się wykręca. Wczoraj łaskawie mi odpowiedział ze ten atest to jest to co powinienem miec, że inni pracownicy też tylko to dostaja, bo firma nie jest w związkach zawodowych, i to jest typowe w małych przedsiębiorstwach w Norwegii. Może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć?
Pzdr
Michal
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Atre)
Wiking
raczej nie dostaniesz umowy od bylego pracodawcy troche za pozno...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
firma nie jest w związkach zawodowych, i to jest typowe w małych przedsiębiorstwach w Norwegii
typowe oszustwo norwegow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Bartek Krk
(prosbix)
Wiking
Umowe dostaje sie zawsze! po rozpoczeciu zatrudnienia.Zadzwon do niego jeszcze raz i powiedz,ze jezeli nie wyda Ci takiego dokumentu to zglosisz sie do Arbeidsstillsynet(inspekcja pracy) mysle,ze nie bedzie chcial za wiele dyskutowac.Powodem moze byc rowniez nierzetelne odprowadzanie skladek.Tak tylko przypuszczam.Probuj .
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Mchale napisał:


Mam problem z uzyskaniem umowy o pracę od byłego pracodawcy.
kiedy odchodzilem otrzymałem m.in. "atest" (przypuszczam ze to świadectwo pracy?).

Jeżeli przez dwa lata nie przeszkadzał tobie brak papierowej umowy o pracę i jednocześnie było wszystko w porządku z wypłatami bieżącymi to po kiego grzyba jest tobie ta umowa teraz potrzebna.
Ten atest, jest właśnie bardzo ważnym dokumentem, stwierdzającym iż byłeś w tej konkretnej firmie pracownikiem legalnym i tak dalej.
Gość ma rację, w norwegi na równi z umową pisaną, jest umowa ustna.
A atest potwierdza tą regułę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Michal N
(Mchale)
Wiking
Ryszard, potrzebuje żeby złożyć wniosek o bezrobocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Mchale napisał:
Ryszard, potrzebuje żeby złożyć wniosek o bezrobocie.
Do tego celu potrzebne jest właśnie ten atest, który otrzymałeś od pracodawcy, sama była umowa nic tu nie wnosi.
Jak się rejestrujesz jako bezrobotny, to pracownik w NAV, powinien tobie wydać dokumenty do wypełnienia przez pracodawcę.
Coś podobnego do atestu, tyle, że z sygnaturą NAV.
Osobiście nie starałem się o bezrobotne a jedynie pomagałem znajomemu jakiś czas temu, tak przy okazji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Remigrant napisał:
Mchale napisał:
Ryszard, potrzebuje żeby złożyć wniosek o bezrobocie.
Do tego celu potrzebne jest właśnie ten atest, który otrzymałeś od pracodawcy, sama była umowa nic tu nie wnosi.
Jak się rejestrujesz jako bezrobotny, to pracownik w NAV, powinien tobie wydać dokumenty do wypełnienia przez pracodawcę.
Coś podobnego do atestu, tyle, że z sygnaturą NAV.
Osobiście nie starałem się o bezrobotne a jedynie pomagałem znajomemu jakiś czas temu, tak przy okazji.





Hit dnia dziadu. No chyba że masz rozdwojenie jaźni (jakieś 33 razy) to by się zgadzało.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok