Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Problem z szefem i ksiegowa - Norwegia

Czytali temat:
Krzysztof Nowak Piotr Stasiak M. A (697 niezalogowanych)
5 Postów
Marta Nieważne
(cecylie)
Wiking
Hey. jestem na zwolnieniu chorobowym (8 miesiac ciazy i juz do konca bede na zwolnieniu) Ostatniego dnia miesiaca powinna mi przyjsc kasa z Nav-u ale nie przyszla. Okazalo sie ze moj pracodawca nie wyslal im zaswiadczenia o moich zarobkach. Teraz mija juz drugi tydzien jak sie o to prosze i nic. Odsyla mnie do ksiegowej. Ksiegowa zamilkla a on nadal nic nie robi! Jak wiecie nie zyje sie tu za darmo. Stos rachunkow rosnie a na pieniadze kolejny tydzien nie ma szans! Co mam robic? gdzie moge to zglosic? poskarzyc sie? Albo czym postraszyc??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Pytanie o norweskie sprawy urzędowe możesz skierować tutaj: www.multinor.no
Zgłoś wpis
27 Postów
Joanna D
(azja211)
Wiking
No niestety musisz poprosić pracodawcę o te zaświadczenia czyli roczne rozliczenie i to pismo folketrygden inaczej nic nie dostaniesz u mnie sytuacja wygladała tak ze księgowy wysyłał 4 razy te papiery do navu w końcu zanioslam osobiście czekałam 3 miesiące !!!! Taki tu jest chory system ((
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
583 Posty
Karol Pitek
(karol3) Online
Wyjadacz
prawda! często trzeba mieć osczędności albo kartę kredytową z dużym limitem żeby zacząć spokojnie chorować
wiadomo że ostatecznie się to wyjaśni i wszystko dostaniesz. NAV sam się upomni u pracodawcy o inntektopplysninger. czasami komunikacja trwa miesiącami -wiem co mówię. także warto próbować przyspieszyć, np. marudząc co drugi dzień
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok