Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

8929 Postów
Maniak
Andre ved mark napisał:... typowy przykład to gabriel . nie dość tego to nawet
BZDURY piszesz i tyle , widać iż masz mgliste pojęcie o tych Polskich uprawnieniach .
JA MIAŁEM TYLKO DOZOROWE , a nie wykonawcze ... a to różnica .
---
Był taki wymóg w Mojej Pracy , to musiałem doginać w ławce na zajęciach ...
---
Widzę iż bardzo łatwo poddajesz się forumowej tłuszczy wydającej wyroki bez znajomości tak Osoby jak i danego tematu .
ECH ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Gabriel napisał:
Andre ved mark napisał:... typowy przykład to gabriel . nie dość tego to nawet
BZDURY piszesz i tyle , widać iż masz mgliste pojęcie o tych Polskich uprawnieniach .
JA MIAŁEM TYLKO DOZOROWE , a nie wykonawcze ... a to różnica .
---
Był taki wymóg w Mojej Pracy , to musiałem doginać w ławce na zajęciach ...
---
Widzę iż bardzo łatwo poddajesz się forumowej tłuszczy wydającej wyroki bez znajomości tak Osoby jak i danego tematu .
ECH ...

dozorowe czyli D,.. a eksploatacyjne sa bardzo ukrojone... nie majac eksploatacyjnych nie dadza Ci dozorowych... itd...

www.sep.com.pl/kursy_i_szkolenia/kursyiszkolenia_ckuz_eid.htm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Piotrek Nowak
(Piotrek15700)
Wiking
Zdaje sobie sprawę ze bzdury pisze dla tego dodałem taki temat ze by mi ktoś wytłumaczył jak to wszystko mniej więcej wygląda i jak jest w realu... i dziękuje za objaśnienie jak to wygląda w mojej sytuacji. I powiedzcie mi jeszcze czy uprawnienia na wózki widłowe i na koparkę kat 3 do 0,8m3 są respektowane w Norwegi ? bo takie posiadam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Yatsek napisał:dozorowe czyli D,.. a eksploatacyjne sa bardzo ukrojone... nie majac eksploatacyjnych nie dadza Ci dozorowych... itd...
www.sep.com.pl/kursy_i_szkolenia/kursyiszkolenia_ckuz_eid.htm

Jacku wszystko pięknie , tylko jak sam zauważyłeś te przepisy i Nowe Regulacje Energetyczne , dotyczą już okresu po 1996 - 97 r . do tego czasu był inny podział , DUŻO NIŻSZY niż obecnie obowiązujący .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Piotrek15700 napisał:
Zdaje sobie sprawę ze bzdury pisze dla tego dodałem taki temat ze by mi ktoś wytłumaczył jak to wszystko mniej więcej wygląda i jak jest w realu... i dziękuje za objaśnienie jak to wygląda w mojej sytuacji. I powiedzcie mi jeszcze czy uprawnienia na wózki widłowe i na koparkę kat 3 do 0,8m3 są respektowane w Norwegi ? bo takie posiadam.
bez norweskiego to sobie w buty mozesz wsadzic te koparki... na migi nie da sie pokazac przez walkietalkie na przyklad.... musisz gadac, najlepiej po norwesku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Piotrek Nowak
(Piotrek15700)
Wiking
A kto powiedział ze nie znam norweskiego...na dzień dzisiejszy norweski mam ogarnięty na poziomie B1 a angielski na poziomie B2 więc jeśli chodzi o język nie mam problemów ja 70% mieszkających polaków w NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Arek Pyciak
(Arkadio199)
Wiking
Witam mam pytanie o ile to nie problem posiadam ukończoną zasadniczą szkołę zawodową w zawodzie elektromonter oraz tytuł czeladnika po czym pracowałem 9 lat jako elektromechanik na stanowisku serwisanta po czym zmieniłem pracę i pracowałem przez 4 lata jako elektryk podziemią w kopalni węgla ukończyłem kurs dla elektryków sprzętu elektrycznego o napięciu do 1kV obecnie od ponad 2 lat pracuje na tej samej kopalni ale przeniosłem się na powierzchnię i pracuję na obsłudze rozdzielni głównej 110kV i posiadam od roku uprawnienia SEP typu E w zakresie obsługi ,remontów , konserwacji , montażu oraz kontrolno-pomiarowym dla :
1) urządzeń , instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyrzszym niż 1kV
2) urządzeń , instalacji i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV
3) sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego
4) elektryczne użądzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym
5) aparatura kontrolno-pomiarowa oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji ;
sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych w pkt.w/w
A chodzi mi o to czy na podstawie tych dokumentów oraz świadectw popartych praktyką istnieje możliwość uzyskania DBS ( wymiany ) i jakie są realia na uzyskanie pracy w Norwegi tzn na jaką pracę mogł bym liczyć na jakim stanowisku i jakiej wysokości wynagrodzenie . Był bym bardzo wdzięczny za pomoć z góry dziekuję i Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Marta Pawlak
(akidaki)
Nowicjusz
Na pracy elektryka nie znam sie wcale, ale na szukaniu pracy juz bardziej z tego co wiem, zeby papiery DSB miec musisz miec: 2 lata doswiadczenia w zawodzie elektryka, ukonczona szkole o kierunku w.w., papiery SEPowskie i to wszystko po angielsku a po stronach widze, ze poszukuja od choinki elektrykow, wiec sie nie zastanawiaj, tlumacz wszystko i wio co prawda czesto chca z norweskim doswiadczeniem, albo jezykiem, ale jest tez gro, co im to do szczescia nie jest potrzebne, bym bardziej jak mas 13(?) lat pracy w zawodzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
340 Postów
Sigurd I
(tosenevrati)
Stały Bywalec
Arkadio199 napisał:
Witam mam pytanie o ile to nie problem posiadam ukończoną zasadniczą szkołę zawodową w zawodzie elektromonter oraz tytuł czeladnika po czym pracowałem 9 lat jako elektromechanik na stanowisku serwisanta po czym zmieniłem pracę i pracowałem przez 4 lata jako elektryk podziemią w kopalni węgla ukończyłem kurs dla elektryków sprzętu elektrycznego o napięciu do 1kV obecnie od ponad 2 lat pracuje na tej samej kopalni ale przeniosłem się na powierzchnię i pracuję na obsłudze rozdzielni głównej 110kV i posiadam od roku uprawnienia SEP typu E w zakresie obsługi ,remontów , konserwacji , montażu oraz kontrolno-pomiarowym dla :
1) urządzeń , instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyrzszym niż 1kV
2) urządzeń , instalacji i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV
3) sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego
4) elektryczne użądzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym
5) aparatura kontrolno-pomiarowa oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji ;
sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych w pkt.w/w
A chodzi mi o to czy na podstawie tych dokumentów oraz świadectw popartych praktyką istnieje możliwość uzyskania DBS ( wymiany ) i jakie są realia na uzyskanie pracy w Norwegi tzn na jaką pracę mogł bym liczyć na jakim stanowisku i jakiej wysokości wynagrodzenie . Był bym bardzo wdzięczny za pomoć z góry dziekuję i Pozdrawiam


tu masz zapotrzebowanie tjenester.nav.no/stillinger/stillinger?s4=120730
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Michał K
(kosa_5)
Wiking
Witam moje pytanie jest nastepujące. Czy jest możliwość uzyskania uprawnień DSB bez świadectwa pracy?? Jestem elektrykiem i pracuje w zawodzie mam staż pracy ale obecnie jestem zatrudniony w firmie w polsce i świadectwa pracy nie mam. Czy może wystarczy jakieś zaświadczenie z mojej obecnej pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok