Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca wakacyjna 2014: szukam towarzysza (-szki) - Norwegia

Czytali temat:
Izabelala Xxxxxx (1046 niezalogowanych)
2 Posty

(Maciejson)
Wiking
Witam!

Szukam kompana do wspólnego wyjazdu do Norwegii w te wakacje (3 miesiące). Cel jest jeden: znaleźć dobrze płatne zajęcie, a przy tym skorzystać z pobytu ile się da.

O mnie: 26 latek o pozytywnym nastawieniu, z wykształcenia socjolog :)

Jeżeli jesteś zainteresowany / zainteresowana - daj znać!


Pozdrawiam



-------
Edit: Karol: dzięki za uwagę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Maciejson napisał:
Witam!

Szukam kompana do wspólnego wyjazdu do Norwegii w te wakacje (3 miesiące). Cel jest jeden: znaleźć dobrze płatne zajęcie, a przy tym skorzystać z pobytu ile się da.

O mnie: 26 latek o pozytywnym nastawieniu, z wykształcenia socjolog :)

Jeżeli jesteś zainteresowany / zainteresowana - daj znać!


Pozdrawiam


Jestes podroznikiem w czasie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
Maciejson napisał:
Witam!

Szukam kompana do wspólnego wyjazdu do Norwegii w te wakacje (3 miesiące). Cel jest jeden: znaleźć dobrze płatne zajęcie, a przy tym skorzystać z pobytu ile się da.

O mnie: 26 latek o pozytywnym nastawieniu, z wykształcenia socjolog :)

Jeżeli jesteś zainteresowany / zainteresowana - daj znać!


Pozdrawiam

trafiles na odpowiednie forum ,tu wszyscy wszystkim pomagaja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Łukasz Dziubeła
(luka178)
Wiking
Witam.
Jestem producentem!
Ja piszę do pana z Polski z zapytaniem czy nie był by pan może zainteresowany współpracą ja mógłbym panu wysyłać domki letniskowe-działkowe, drewutnie itp. Łatwy montaż jest tych domków. Proszę o kontakt. Zdjęcia mogę wysłać emailem gdyby pan był zainteresowany. Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
luka178 napisał:
Witam.
Jestem producentem!
Ja piszę do pana z Polski z zapytaniem czy nie był by pan może zainteresowany współpracą ja mógłbym panu wysyłać domki letniskowe-działkowe, drewutnie itp. Łatwy montaż jest tych domków. Proszę o kontakt. Zdjęcia mogę wysłać emailem gdyby pan był zainteresowany. Pozdrawiam!


A po co wiezc drewno do lasu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Ponura_Panda napisał:
Dajcie spokój chłopakowi
to normalne że szuka pomocy i życzliwośći wśród forumowiczów MN... przecież to socjolog więc wie jak dokonywać mądrych wyborów życiowych


Jeden juz dokonal!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adam Golański
(AdamGolanski)
Wiking
Daj znać czy dalej szukasz. Bym był chętny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Tomek Jabłoński
(SabasioS)
Nowicjusz
Witam
Na tutejszym forum możesz dokonać wnikliwej analizy polskiej emigracji.Przeplataniec"spadochroniarzy",którym się jakoś udało..."zacumować"w Norwegii i tych,którzy mają solidne powody,aby tam być nie zmienia faktu,że spójność tkwi w rozłamie.Będą zniechęcać,dawać mgliste pseudo-informacje ,czy "ciągnąć łacha"-bo...kolejny chce dosięgnąć snu lepszej gotówki za podobne obowiązki,które wykonują..oni sami.Z pominięciem jednostek zaledwie,które po prostu są serdeczne i"normalne"i które coś sensownego Ci napiszą.Powodzenia w wyjeździe-jak chciałbyś jechać do UK zarobić,mogę Ci pomóc ale w Norwegii,niestety.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
SabasioS napisał:
Witam
Na tutejszym forum możesz dokonać wnikliwej analizy polskiej emigracji.Przeplataniec"spadochroniarzy",którym się jakoś udało..."zacumować"w Norwegii i tych,którzy mają solidne powody,aby tam być nie zmienia faktu,że spójność tkwi w rozłamie.Będą zniechęcać,dawać mgliste pseudo-informacje ,czy "ciągnąć łacha"-bo...kolejny chce dosięgnąć snu lepszej gotówki za podobne obowiązki,które wykonują..oni sami.Z pominięciem jednostek zaledwie,które po prostu są serdeczne i"normalne"i które coś sensownego Ci napiszą.Powodzenia w wyjeździe-jak chciałbyś jechać do UK zarobić,mogę Ci pomóc ale w Norwegii,niestety.Pozdrawiam

Nikt nikomu nie zabrania jechania do Norwegii i probowania swoich sil.
Zeby jednak osiagnac jakis wynik, to trzeba wziasc pod uwage kilka rzeczy:
1. W Norwegii jest ogromna ilosc emigrantow zarobkowych. Na ogloszenie o zatrudnieniu, gdzie nie trzeba kwalifikacji zaklady dostaja po 100-200 zgloszen, jeszcze wiecej gdy nie jest wymagany jezyk.
2. Z powodu wymienienego w punkcie 1, pracodawcy zrobili sie wybredni i ogolnie chca tylko ludzi, co znaja chociaz jako tako norweski.
3. Norwegia jest drogim krajem, dotyczy to wynajmu i cen.
4. Norwedzy niechetnie wynajmuja obcokrajowcom z bylego bloku wschodniego mieszkania. Duzo wiecej ludzi szuka taniego lokum, niz jest ich na rynku - czyli tu tez konkurencja.
5. Norwedzy cenia sobie udokumentowane wyksztalcenie i doswiadczenie.
6. Wyksztalcenie musi byc z tego popularnego konca (np. rzemieslnicy, inzynierowie niektorych kierunkow, sluzba zdrowia). Na drugim koncu skali popularnosci znajduje sie manager, zarzadzanie, lub brak wyksztalcenia.

Czyli masz wyksztalcenie zawodowe, masz srodki na przezycie tych 2-3 miesiecy, masz podstawy norweskiego, to twoje szanse na znalezienie pracy wzrastaja.

No i punkt 7.
7. Duze odleglosci i denna komunikacja, czyli bez samochodu moze byc ciezko .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
SabasioS napisał:
Witam
Na tutejszym forum możesz dokonać wnikliwej analizy polskiej emigracji.Przeplataniec"spadochroniarzy",którym się jakoś udało..."zacumować"w Norwegii i tych,którzy mają solidne powody,aby tam być nie zmienia faktu,że spójność tkwi w rozłamie.Będą zniechęcać,dawać mgliste pseudo-informacje ,czy "ciągnąć łacha"-bo...kolejny chce dosięgnąć snu lepszej gotówki za podobne obowiązki,które wykonują..oni sami.Z pominięciem jednostek zaledwie,które po prostu są serdeczne i"normalne"i które coś sensownego Ci napiszą.Powodzenia w wyjeździe-jak chciałbyś jechać do UK zarobić,mogę Ci pomóc ale w Norwegii,niestety.Pozdrawiam


zastanawiam się czemu w norwegi nie możesz pomóc ? masz jakiś uraz do tego kraju ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok