Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Tzw dni czerwone w kalendarzu... - Norwegia

Czytali temat:
Mariola Batóg Tomasz Singh Anna Chlebowska (1561 niezalogowanych)
1 Post

(xxx1xxx)
Wiking
Witam, pozdrawiam i o zdrowie pytam hehe, chcialem sie zapytac jak to jest z tymi dniami wolnymi zaznaczonymi na czerwono w kalendarzu, np 1stycznia czy tez 25grudnia, czy pracodawca ma obowiazek zaplacic za takie dni? czy tez jest to jego chce lub nie chce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking

To są dni wolne od pracy , ale niepłatne...
Płacone masz za dni przepracowane...
Pytanie , czy byłeś w pracy np. w Nowy Rok??? w co wątpię...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
ja miałam je płatne, mój maż też
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
AniaRNorway napisał:
ja miałam je płatne, mój maż też

A niedzielę, która jest na czerwono, też masz Aniu płatną....???

PS. Ja pracuję od poniedziałku do piątku, czyli 37,5 godz. i za to mam zapłacone
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
vanessa 30 napisał:
AniaRNorway napisał:
ja miałam je płatne, mój maż też

A niedzielę, która jest na czerwono, też masz Aniu płatną....???

PS. Ja pracuję od poniedziałku do piątku, czyli 37,5 godz. i za to mam zapłacone


Oczywiście nie o niedzieli mówię, a dniach czerwonych, które wypadają w ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku. Jestem na 100% pewna, że miałam je płatne, ale moja wypłata była stała. Mój maż ma pracę stałą i też te wszystkie dni są płacone. Inaczej to wygląda, gdy nie ma kontraktu, a pracodawca płaci tylko za godziny przepracowane, jak to ma miejsce w przypadku vikariatu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(xxx1xxx)
Wiking
dokladnie, chodzi o te dni ktore sa na czerwono w tygodniu, swieta wypadajace w dniu pracy, kiedy ma sie wolne, rok temu tez mialem zaplacone za dni przed wielkanoca i 17 maj, ale teraz na swieta nic a 25 jest na czerwono i wypadl w piatek stad moje pytanie, pozdrawiam i dziekuje za odzew.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
AniaRNorway napisał:
vanessa 30 napisał:
AniaRNorway napisał:
ja miałam je płatne, mój maż też

A niedzielę, która jest na czerwono, też masz Aniu płatną....???

PS. Ja pracuję od poniedziałku do piątku, czyli 37,5 godz. i za to mam zapłacone


Oczywiście nie o niedzieli mówię, a dniach czerwonych, które wypadają w ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku. Jestem na 100% pewna, że miałam je płatne, ale moja wypłata była stała. Mój maż ma pracę stałą i też te wszystkie dni są płacone. Inaczej to wygląda, gdy nie ma kontraktu, a pracodawca płaci tylko za godziny przepracowane, jak to ma miejsce w przypadku vikariatu.


hmmm....ja również mam pracę stałą
W piątek był Nowy Rok.... nie miałam tego dnia zapłaconego, gdyby wypadł np. w środę , też nie będę miała tego dnia płatnego...
Zawsze płatne mam tylko i wyłącznie za dni przepracowane...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Ooooo, jest Hilton ....
Może Hilton nam pomoże w rozwiązaniu tego problemu....???
A czy nie należy wziąć pod uwagę sposobu płatności???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(xxx1xxx)
Wiking
sposobu platnosci? nie bardzo rozumiem, mam pelny etat, stawke godzinowa, 37,5h tygodniowo wiec nie bardzo rozumiem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
A jak rozumiesz Ania stałą pensję? w każdym miesiacu dostajesz (przykładowo) 18 000 ? Bo jesli tak, to znaczy ze w lutym przepracowalas 20 dni i zarobiłas te kwote , a w marcu musisz przepracowac 23 dni i według ciebie te 3 dni to za darmo....czy moze wtedy sa to juz godziny ponadwymiarowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok