Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
rocky17 (1297 niezalogowanych)
1 Post

(Hilton)
Wiking
Andrei napisał:
fullcasco napisał:
hola hoola
.Sugeruje zebys zachowal swoje cenne uwagi dla siebie i nie osadzal pochopnie
rozumiesz co piszesz
,nie powinienem podejmowac z Toba tematu.nie mam obowiazku informowac Ciebie,osoby nie zainteresowanej praca,
skad wiesz
moze mam duza rodzine ,albo znajomych i nie maja neta
wymogiem podjecia tej pracy jest posiadanie stalego numeru personalnego.
a do czego to potrzebne NORWESKIEJ firmie juz pierwszego dnia pracy


Mysle Fullcasco ze nikt z Twojej rodziny i znajomych nie potrzebuje tej pracy.

Ktos kto szanuje prace,kto chce pracowac,nie bedzie dyskutowal dlaczego z numerem personalnym.Jesli takowy posiada,skontaktuje sie nie zwracajac uwagi na Twoje teorie spiskowe,robienie w balona,malo godzin,bez umowy...
pzdr

Do Hilton.
Firma nie chce zatrudniac potencjalnych pracownikow z Polski.Polakow jak najbardziej,lecz z numerem personalnym.Osoba posiadajaca nr personalny to osoba ktora pracowala (permitering),bezrobotna lub pracuje w Norwegii.Przykro mi ze osoby nie posiadajace nr.pers. nie beda brane pod uwage.nie mam na to wplywu.
pzdr


I wcale sie nie dziwie, ja bym tez takiego np. pokemona nie chciała u siebie. dziekuje za odpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Andrei)
Wiking
Witam.
po pierwsze nie osoby,tylko 1 osobe.
Truskawkowa napisalas ze firma MOZE oferowac nieregularne zastepstwa,lub niepelny etat.
Ja ,jesli czegos nie wiem na 100% ,nie mowie,nie pisze..Ty masz prawo robic jak uwazasz.
Przyznam natomiast Tobie racje odnosnie "norweskiego doswiadczenia",tutejszych standartow,itd.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
Andrei napisał:

Truskawkowa napisalas ze firma MOZE oferowac nieregularne zastepstwa,lub niepelny etat.
Ja ,jesli czegos nie wiem na 100% ,nie mowie,nie pisze..Ty masz prawo robic jak uwazasz.
ja tez tego nie wiem i nie pisze,a to zdanie bylo w formie pozytywnej i dotyczylo odpowiedzi na to co napisal wyzej inny forumowicz odnosnie malej ilosci godzin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
a co norweskiega pracodawce obchodzi moje prawo do dagpenger i permitengu
a doswiadczenie moge miec
,,i coz ze ze Szwecji,,

i co na to przepisy EOS/EFTA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
o co fullcasco biega?ja np nigdzie nie widze,zeby pisalo,ze tego pracodwce obchodzi jakies prawo do permiteringu...po prostu szuka facet osob legalnie(na roznych/jakichkolwiek zasadach) przebywajacych na terenie Norwegii do pracy
a wymagania co do pracownikow to moze sobie miec jakie mu sie podoba(na co zreszta nie ma wplywu zakladajacy watek)
ja np bardzo sobie cenie ludzi,ktorzy mowia wprost,a nie pod plaszczykiem przepisow i strachu posadzenia o dyskryminacje przyjmuja tysiac podan o prace jak leci,zajmujac niepotrzebnie czas wielu osobom,ktorych i tak nie wybiora
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Andrei)
Wiking
fullcasco napisał:
a co norweskiega pracodawce obchodzi moje prawo do dagpenger i permitengu
a doswiadczenie moge miec
,,i coz ze ze Szwecji,,

i co na to przepisy EOS/EFTA


Fullcasco
Napisz wyraznie w czym lezy problem?Co tak bardzo przeszkadza Tobie ze chcemy przyjac kogos do pracy? Kogos z doswiadczeniem i kwalifikacjami. Z tego co wyczytalem stolarka to zupelnie nie Twoja branza.Nie napisalem nic zlosliwego,zaczepnego,niezgodnego z prawem .Co jest zatem powodem, ze tak bardzo starasz sie zabrac glos i wytykac mi brak wiedzy w przepisach lub nieco gorzej - zarzucac nieuczciwosc i reszte slow na ktorych powierdzenie, mam nadzieje,posiadasz argumenty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(smajk)
Wiking
komedia lepsza niz glupi i glupszy .....
a Jima bardzo lubie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fullcasco)
Wiking
Ktos kto szanuje prace,kto chce pracowac,nie bedzie dyskutowal dlaczego z numerem personalnym.Jesli takowy posiada,skontaktuje sie nie zwracajac uwagi na Twoje teorie spiskowe,robienie w balona,malo godzin,bez umowy...
sam napisalesc
a szanujecie pracownikow
u mnie w zakladzie chlopaki robia 6 lat na d numer
pewnie wiesz co to znaczy
bo ty znasz przepisy
ale pracownik ktore je zna jest nie wygodny
jak ja
bo nie dalem sie okrasc i mojej rodzinjy
ja odzyskalem swoje pieniadze
a to kosztowalo firme 1500 razy wiecej
bo musi wszystrkim pracownikom oddac kase
i stac mnie na to zeby tu mieszkac bez pracy

ja jestem praworzadnym czlowiekiem
za komuny nie wynioslem nawet srubki z zakladu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Andrei)
Wiking
To jest Twoja wyrazna odpowiedz na pytanie w czym lezy problem?
Nie pytam kim jestes,nie pytam kim byles.Nie interesuje sie kims ,kim nie musze.
Robie swoje i robie to tak zeby sie nie wstydzic i nie ogladac sie za siebie.
Nie rozumie do czego zmierzasz.Moze bedziesz latwiejszy w odbiorze kiedy zaczniesz pisac jasniej,np PRACOWNIK NIEWYGODNY(znajacy przepisy) i jak to sie ma do zamieszczonego przeze mnie ogloszenia?
Jesli masz cos ciekawego do powiedzenia,chcesz kogos przed czyms ostrzec,sluzyc dobra rada - zaloz osobny watek.TEN dotyczy pracy dla stolarza i zupelnie nie ma zwiazku z tym co probujesz przedstawic.
Wierzeze zdajesz sobie sprawe z tego co piszesz? Czy po kilku postach,kiedy zabrniesz totalnie i calkowicie zgubisz watek..napiszesz ze za szybko przeczytales..lub zle zrozumiales..

przeczytaj caly temat od poczatku,przenalizuj i zastanow sie czy chcesz nadal pisac o swoich przykrych doswiadczeniach w poprzednich zakladach pracy.
dobrej nocy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
fullcasco napisał:
i stac mnie na to zeby tu mieszkac bez pracy

ja jestem praworzadnym czlowiekiem
za komuny nie wynioslem nawet srubki z zakladu


fullcasco napisał:
a mam papiery na tig rura blach i doswiadczenie mig i elektroda
i robie zlecenia dla firmy ktora robi wiercenia pod warme pompe
rura ø1760 mm dlugosc 3m wiercenie do 120m
ja przeszedlem prubki i mi sie rura nie urwala a
Norweg stracil prace
i nie robie za grosze
ja spawam tig z drutem i musze miec przetop




fullcasco napisał:
poszukuje kontraktu na prace moze byc bez pracy i mozna mnie zwolnik bylebym dostal pozwolenie

Fullcasco,przesledz sobie swoja krysztalowa uczciwosc,potem spojz sobie w lustro,jeszcze raz przeczytaj o co chodzi w tym watku i wtedy dopiero napisz komentarz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok