Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Tymczasowy paszport z ambasady w Oslo - Norwegia

2 Posty
Patryk Kolodziej
(PatrykKolodziej)
Wiking
Witam, mam pytanie - wyrabiał ktoś tymczasowy paszport w Oslo? Jak tak to ile na niego czekaliście jeżeli paszport był wysłany przez poczte. Muszę być w PL za 3 tygodnie a paszport stracił ważność 4 miesiące temu, dowodu też nie mam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
do PL wylecisz nawet z niewazna data na paszporcie..gorzej bedzie z powrotem do NO..wtedy musisz miec paszport a wiadomo czeka sie na niego do 6tygodni... na szczescie sa dowody osobiste

zadzwon do Konsula w Oslo i zapytaj o termin realizacji..bo bywa tez ze od reki moga taki paszport wystawic...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Patryk Kolodziej
(PatrykKolodziej)
Wiking
Zadzwoniłem tam do tego konsolatu powiedzieli mi że w nagłych przypadkach zrobią go w 2 tygodnie + czas dostarczenia pocztą (mieszkam 400km od Oslo). Jak dla nich 2 tygodnie to czas na "nagłe przypadki" to ja dziękuje. Z wylotem do PL nie będę miał raczej problemów bo polece nawet na karte kredytową gdyż to oficjalny dokument tożsamości w NOR, ale chodzi o powrót... Jestem zameldowany w Norwegii, czy nie jest tak że z Polski muszą mnie oni wypuścić nawet na nieważnym paszporcie do miejsca zameldowania?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
na to pytanie niestety nie potrafie udzielic odpowiedzi... jedyne co bym na Twoim miejscu zrobila to kolejny telefon..tym razem do lini lotniczej ktora chcesz leciec... chyba, ze ktos z forumowiczow zna odpowiedz i ja Tobie udzieli..

ja mialam problem paszportu dla corki..tez data wygasla...powiedzieli to co napisalam w poscie wyzej... ale na powrot kazali miec wazny paszport.. zameldowanie mamy tutaj i w PL...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Piotr L.
(Sierściuch)
Wiking
Tutaj raczej pytanie powinno zadane być nie linii lotniczej a Straży Granicznej.
Zameldowanie nie ma nic do rzeczy - chodzi o ważny dokument tożsamości którym dla obywatela polskiego jest: Dowód Osobisty, Paszport zwykły, dyplomatyczny, tymczasowy itd., książeczka żeglarska, i jeszcze kilka innych których większość z nas nawet na oczy nie widziała. Więc polecam raczej udać się do Konsulatu albo przedłużyć sobie pobyt w ojczyźnie oczekując na dokument tożsamości.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok