Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Etat w Norwegii, firma w Polsce - Norwegia

8 Postów
Marek Zuber
(zubr)
Wiking
Witam serdecznie,
Planuję założyć firmę w Polsce, będąc jednocześnie zatrudnionym na etacie w Norwegii.

Opis sytuacji:

Norwegia:

Jestem zatrudniony na etacie w norweskiej formie, podatek dochodowy płacę zgodnie z tabelą 7100, składki na ubezpieczenie zdrowotne/społeczne/emerytalne (tzw trygdeavgift) opłacam w Norwegii

Polska:

Prowadzę firmę jednoosobową, podatek dochodowy rozliczam wg stawki 19% podatku liniowego. Jestem zwolniony z opłacania wszystkich składek ZUS na podstawie formularza A1 (potwierdzenie opłacania składek w Norwegii) wystawionego przez norweski NAV.

Problem i pytanie:

W Polsce będę płacił 19 % podatku liniowego z działalności gospodarczej – urzędu nie interesują wówczas dochody z Norwegii, nie wpływają, bowiem na podstawę opodatkowania w przypadku podatku liniowego.

A jak to będzie po stronie norweskiej- czy muszę ujawniać moje dochody z Polski z prowadzonej działalności i czy wpłynie to na podstawę opodatkowania dochodów w Norwegii?

Zachęcam do dyskusji!

Pozdrawiam
Marek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Marek Zuber
(zubr)
Wiking
nikt nic nie wie na ten temat?
pozdrawiam!
Marek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
to nie nie jest forum darmowych porad prawniczych . każdy ogarnięty wie że od dochodu w pl płaci podatek w polszy a od dochodu w norwegii w skatteetaten i norgów nie obchodzą twoje dochody w pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
tomasz swiet
(tommypost)
Wiking
czesc. jestes czasem dostepny na forum?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok