Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypowiedzenie-Urlop - Norwegia

Czytali temat:
TOMASZ STUDZINSKI Jerry jaro MultiNOR Konsultant K K Dawids1 ania17 Lukasz Klaker MCH1 Sebastian.Kowalski Agnor100 (2148 niezalogowanych)
13 Posty
Martuśka D....
(marttom)
Wiking
Witam
Mam pytanie dotyczące wypowiedzenia o pracę: Mój tato dostał ofertę pracy, do tej pory pracował w firmie 5 lat. Ma do wykorzystania 22 dni urlopu, który ma zamiar wykorzystać od 25 czerwca. Pracował również po godzinach, ponieważ planował dłuższy urlop w PL, ale nie spodziewał się nowej oferty pracy, w innym miejscu. Nazbierało mu się 190h. Zastanawia go teraz czy może napisać wypowiedzenie o pracę od 11 czerwca akonto tych godzin, które wypracował, a później planowany urlop, czyli od 9 lipca tj. 4tyg. ,a resztę godzin pracodawca wypłaci? Czy na urlopie może być on na wypowiedzeniu?
Teraz czy to prawda, że feriepenger za rok 2012 pracodawca powinien wypłacić od razu i czy prawda , że zabiera on 30% podatku za to, że wypłaca te pieniądze przed czasem?

Mam nadzieje, że zrozumiecie to co napisałam nigdy nie pisałam wypowiedzenia o pracę i nie znam się na prawie pracy, tym bardziej w Norwegii.
czekam i z góry dziękuję;P
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Aleksandra F. Eriksen
(Polish Connection)
Wiking
A jaki ma okres wypowiedzenia na umowie? i jaka umowe co do nadgodzin: moze brac za nie tylko wolne czy tez wyplate?...
Wypowiedzenie powinno byc napisane zgodnie z umow ao prace, czyli:
jesli wypowiedzenie jest 3 mies od 1 nastepnego miesiaca, to jesli je zlozy w pon, bedzie obowiazywalo od 1 lipca -> 3 miesiace, czyli zatrudnienie do konca wrzesnia.
W tym czasie mozan wykorzystac urlop oraz avspasering (czyli wolne za ekstra godziny).
Feriepenger: wyplacone w tym roku za 2012: odciagamy podatek wg karty podatkwej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Martuśka D....
(marttom)
Wiking
czyli jak złoży wypowiedzenie z dniem 11 czerwca, to będzie ono obowiązywało dopiero od 1 lipca, a czy może on od 11 czerwca już nie pracować do 1go lipca wykorzystując te nadgodziny? Później oczywiście planowy urlop od 09.07...i czy pracodawca może się na to nie zgodzić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok