Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Konto przez internet-wymagane pozwolenie na pobyt? - Norwegia

1 Post

(Gobra)
Wiking
Otwierając konto bankowe w Nordea spotkałam się z tym, że do czasu dostarczenia im pozwolenia na pobyt z policji będę mogła korzystać z tego konta tylko w ograniczonej formie tj. bez możliwości wykonywania przelewów, opłat itd. przez internet. Problem polega na tym, że na takie pozwolenie mam ponoć czekać 4, do 5 miesięcy. Czy takie obostrzenia ma tylko Nordea, czy inne banki też tego wymagają? Chciałabym zapytać czy ktoś jeszcze spotkał sie z takimi problemem i czy faktycznie nie ma innej możliwości jak czekać na to pozwolenie? Nie bardzo mam ochotę biegać do banku, żeby robić wszystkie opłaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Krótko mówiąc ...
Chodzi o utrudnienie prania pieniędzy przez Internet i tyle ...
Nie masz pozwolenia to praktycznie nie możesz mieć konta ... co prawda teraz można pracować do trzech miesięcy bez zezwolenia i dlatego zakładają konta niemniej bardzo prymitywne .... podstawowe...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Nie wydaje mi sie aby trzeba czekac 5 miesiecy na pozwolenie. Nie masz pracy nie masz dochodow,masz prace to pozwolenie napewno bedzie szybciej,mysle ze do 2 miesiecy max!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Gobra)
Wiking
Z odpowiedzi domyślam się, że nie tylko ja spotkałam się z taka zaporą.

Nie bardzo wyobrażam sobie na czym miałoby polegać to utrudnienie prania pieniędzy przez internet. Czym ma to sie różnic od przelewów wykonywanych w banku? Raczej jest to forma wyciągania kasy od nas, bo za przelewy wykonywane w banku naliczana jest opłata, niby niewielka (nie wystarczy na kawę w kafejce), ale przecież takich przelewów robimy coraz więcej.

Okres oczekiwanie 4,5 na pozwolenie, nie wymyśliłam sobie, ani też nie powtarzam pogłosek- taką właśnie informacje dostałam na policji w momencie składania formularza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Gobra napisał:
Nie bardzo wyobrażam sobie na czym miałoby polegać to utrudnienie prania pieniędzy przez internet. Czym ma to sie różnic od przelewów wykonywanych w banku?.Nie chodzi o dokonywanie przelewów w kasie ...a dokonywania wpłat gotówkowych na twoje konto lub z twojego konta....
W banku jak zechcesz wpłacić gotówkę z nieujawnionego źródła to pracownik ma prawo zażądać wyjaśnienia z kąd ta kwota pochodzi...
W internecie takiej możliwości nie ma ...
I trudno jest kontrolującemu cokolwiek sprawdzić jak nic o Tobie nie wie...
Nie masz zezwolenia to teoretycznie nie jesteś w ICH systemie , owszem ,jesteś !... jednak na innych zasadach -trochę te moje tłumaczenie pogmatwane-
Za dużo tłumaczenia a i tak to nic nikomu praktycznego nie da...
MY POLACY MUSIMY WSZYSTKO WIEDZIEĆ DOKŁADNIE CO DO KROPKI..
Bo jak nie To huzia na Józia...
A NORG wzrusza tylko ramionami i idzie robić swoje ... nie docieka po co..? , dla czego ...? .
Taki system i tyle...
Wszak Norge to Państwo policyjne....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Gobra)
Wiking
Poczekaj, to chcesz powiedzieć, że żeby prać kase przez internet potrzebuję pozwolenia na pobyt. Chyba to nie tak.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Gobra napisał:
Poczekaj, to chcesz powiedzieć, że żeby prać kase przez internet potrzebuję pozwolenia na pobyt. Chyba to nie tak.....KPISZ CZY O DROGĘ PYTASZ...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kkkrzysztof)
Wiking
Do waszej informacji to to nie jest wymysl norweski tylko uni europejskiej.
A person nr masz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Gobra)
Wiking
ID numer mam. Nie zgadzam się z tym, że to wymysł unijny. Rok temu wróciłam z Hiszpanii, byłam tam 1,5 roku. Zatem konto otwierałam mniej więcej 2,5 roku temu i w pół godziny miałam załatwione wszystko, karty, konto internetowe... Wszystko odbyło się wczasie tej jednej wizyty. W Nordea byłam już 3 razy!

KPISZ CZY O DROGĘ PYTASZ...?
tylko trochę ironizuję. Nie przekonuje mnie twoje wytłumaczenie. Mój szef napisał oficjalny list, jestem bardzo ciekawa odpowiedzi, wyjaśnienia banku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kkkrzysztof)
Wiking
Hmmm to masz personnr , czy tak zwany d-nr?
Jezeli masz personnr to w tych bankach co ja urzywam nikt sie o kontrakt nie pyta.
Tak z ciekawosci , to dlaczego wielu polakow wybiera akurat Nordea?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok