Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Problem - Norwegia

Czytali temat:
Wojciech Swies Karol Pitek Zbigniew Karpinski N O faacet Remigiusz Kluska Riggman Adamski77 Stanley87 (1108 niezalogowanych)
14 Posty
Stanley87
(Stanley87)
Wiking
Witam serdecznie,
W ostatnich kilku miesiącach dotknęła mnie dyskryminacja ze strony pracodawcy. Gdzie szukać pomocy jak sobię radzić z tym. Aktualnie mam zwolnienie od psychiatry i nie wiem co począć.
Pomożecie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
441 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
zmien prace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Stanley87
(Stanley87)
Wiking
Schowaj sobię do kieszeni komentarze tego typu. Nie jesteś potrzebny jeśli nie masz pojęcia co się stało.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
To napisz co się stało zamiast się rzucać.
Jakiej pomocy oczekujesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Adamski77
(Adamski77)
Wiking
Lekarz powinien wysłać zawiadomienie do NAV, tak było u mnie w przypadku mobbingu ze strony pracodawcy
Sykmelding przez rok, potem AAP. W międzyczasie szukać pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Stanley87
(Stanley87)
Wiking
Wlasnie Nav nie wiem dlaczego odrzucil zwolninie lekarskie . rozmawialem z nim wczoraj i kazdy kto byl swiadkiem tej rozmowy byl bardzo zaskoczony i nikt nie rozumie dlaczego?
Ja od Nav uslyszlem ze cos bylo nie tak i odeslali to do lekarza . Mam nadzieje ze sie wyjasni .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Stanley87
(Stanley87)
Wiking
Chcialbym zeby kto pokierowal mnie do kogo moge sie zglosic . Oczywiscie prawicy itp to ja wiem ale prawin jedyne co moze zrobic to mediacja czyli ugoda a ja cche zeby moj przelozony odpowiedziaal za to do czego sie posunal odbierajac mi godziny pracy , nie dajac mi pracy czyli zlamal umowe i nie placac pensji bo jak to powiedzial zapomnial wprowadzic do syetemu to nie jeden raz a trwa kilka mieisecy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
1. tillitsvalgt albo verneombud
2. skarga do arbeidstilsynet
3. nie chcesz mediacji to chyba tylko policja (chociaż za wiele bym się nie spodziewał).
W ostateczności karki z bejsbolami
A tak na poważnie to ogarnij to jak należy z lekażem i NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Stanley87
(Stanley87)
Wiking
Dziękuję.
Odpowiedz z numerem 1 najbardziej przydatna bo nie słyszałem o tym wcześniej.
2 nie ma szans na pomoc dzwonkiem ciężki człowiek ze mna rozmawiał stwierdził że skoro firma płaci ( umowa 160h a płacą ile zrobię czyli w styczniu miałem 88 i tyle zapłacili) to mie mogą pomóc pomimo tego że mnie dyskryminujące przerzucają z miejsca w miejsce , każą siedzieć w biurze i czekać czy może coś znajdą czy nie. Przenoszą ludzi na moje miejsce pracy a mi mówią że dla mnie nie mają. Ostanio doszło do sytuacji gdzie kolega skręcił nogę i nie był w stanie pracować więc miałem okazję popracować cały tydzień jak cywilizowany człowiek to wezwali we wtorek człowieka z Polski a mi odebrano pracę.
Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
Może pomogłem, może nie. Tillitsvalgt I verneombud to funkcje w firmie. Mam nadzieję ż obsadzone i to przez ludzi kompetentnych. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok