Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ZASIŁEK REHABILITACYJNY PROSZĘ O POMOC........... - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Daniel cukkr Daniel K ELŻBIETA BIERCZAK Kamil Wisniewski Tomasz Starowicz Jozef Mucha Artur pantratatata noregg Fasolka1 ALEXANDER HAZARD Presto723 andy92 Użytkownik22 (4930 niezalogowanych)
33 Posty
Dawid Synal
(dav1512)
Nowicjusz
ZASIŁEK REHABILITACYJNY PROSZĘ O POMOC...........

Witam mam pytanie do odnośnie zasiłku rehabilitacyjnego czy może ktoś udzielić mi jakiejś pomocy .
Obecnie przebywam w Polsce jestem po drugim zabiegu operacyjnym na kręgosłup i pobieram chorobowe z NAVu już od czterech miesięcy. Z tego co mi wiadomo zasiłek mogę otrzymywać coś koło 49 tygodni lub może dłużej, tak czy inaczej będę na chorobowy przez cały okres jaki mi się należy według NAVu czyli (49 tygodni), a później chcę się starać o zasiłek rehabilitacyjny bo nie będę wstanie jeszcze wrócić do pracy.
Dlatego mam pytanie czy takie coś mi się należy i jakie papiery muszę składać.
Jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat będę bardzo wdzięczny za okazana pomoc..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
dav1512 napisał:
ZASIŁEK REHABILITACYJNY PROSZĘ O POMOC...........

Witam mam pytanie do odnośnie zasiłku rehabilitacyjnego czy może ktoś udzielić mi jakiejś pomocy .
Obecnie przebywam w Polsce jestem po drugim zabiegu operacyjnym na kręgosłup i pobieram chorobowe z NAVu już od czterech miesięcy. Z tego co mi wiadomo zasiłek mogę otrzymywać coś koło 49 tygodni lub może dłużej, tak czy inaczej będę na chorobowy przez cały okres jaki mi się należy według NAVu czyli (49 tygodni), a później chcę się starać o zasiłek rehabilitacyjny bo nie będę wstanie jeszcze wrócić do pracy.
Dlatego mam pytanie czy takie coś mi się należy i jakie papiery muszę składać.
Jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat będę bardzo wdzięczny za okazana pomoc..


Tak o takim zasilku decyduje twoj lekarz rodzinny, z tym ze po okolo 6-ciu miesiacach chorobowego zostaniesz wezwany do Nav-u na rozmowe , i tam Cie poinformoja jak to bedzie wygladalo dalejnp.(na chorobowym masz 100% , na zasilku dostaniesz ok.63%.)
A Ty juz wiesz ze po roku chorobowego nie wrocisz do pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Dawid Synal
(dav1512)
Nowicjusz
A to niby czemu nie będę mógł wrócić do pracy jeśli pracodawca chce mnie nadal....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
dav1512 napisał:
A to niby czemu nie będę mógł wrócić do pracy jeśli pracodawca chce mnie nadal....
To dlaczego pytasz się o Ten zasiłek...?
..."tropik"... zapytał się logicznie ...
Ponieważ zasiłek należy się wtedy gdy po skończonym chorobowym , nie możesz wrócić do pracy pod żadną postacią etatową ...
I jest konieczność skierowania na specjalistyczną rehabilitację ...umożliwiającą dostosowanie do nowych wymagań zdrowotnych stanowiska pracy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Dawid Synal
(dav1512)
Nowicjusz
Acha to na tym polega zasiłek reh…. Po prostu ponieważ chcę siedzieć jak najdłużej na tym chorobowym aby wszystko się dobrze pozrastało i wróciło do jak najlepszego porządku więc dlatego pytam tak czy inaczej ,,Gabriel,, dzięki za podpowiedz . pozdrawia …..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
dav1512 napisał:
ZASIŁEK REHABILITACYJNY PROSZĘ O POMOC...........

Witam mam pytanie do odnośnie zasiłku rehabilitacyjnego czy może ktoś udzielić mi jakiejś pomocy .
Obecnie przebywam w Polsce jestem po drugim zabiegu operacyjnym na kręgosłup i pobieram chorobowe z NAVu już od czterech miesięcy. Z tego co mi wiadomo zasiłek mogę otrzymywać coś koło 49 tygodni lub może dłużej, tak czy inaczej będę na chorobowy przez cały okres jaki mi się należy według NAVu czyli (49 tygodni), a później chcę się starać o zasiłek rehabilitacyjny bo nie będę wstanie jeszcze wrócić do pracy.
Dlatego mam pytanie czy takie coś mi się należy i jakie papiery muszę składać.
Jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat będę bardzo wdzięczny za okazana pomoc..



Tak dla informacji, nie istnieje juz zasilek rehabilitacyjny, podpieli to pod jakis inny zasilek ( nie pamietam nazwy ), w kazdym badz razie w NAVie wszystko ladnie wytlumacza.
Jednak po tych zmianach jest trudno dostac taki zasilek poniewaz jak NAV twierdzi , zawsze mozesz znalesc sobie prace dostosowana do stanu zdrowia.
Wiem to z wlasnego doswiadczenia, bo 3 lata temu strzelil mi kregoslup i bylem prawie rok na zwolnieniu a pozniej staralem sie zasilek, zeby kontynuowac leczenie. Niestety nie dostalem.

Musisz wypelnic wniosek w Navie i dolaczyc opinie lekarza. Zrob kopie i popros o potwierdzenie przyjecia bo gnojki czesto gubia papiery...

Aha i zrob to jak najszybciej bo ja czekalem na odpowiedz ...hmmm... 6 miesiecy ? a pozniej 2 miesiace na odwolanie itd. itd.

Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Artur C
(Art54)
Nowicjusz
Na zwolnieniu lekarskim masz prawo przebywać do 52 tygodni,następnie wysyłasz podanie o zasiłek AAP wraz z opinią lekarską mówiącą o Twojej zdolności do pracy w swoim zawodzie lub jaki możesz wykonywać.Wysyłasz również swoje CV,zaznaczając jakie ewentualnie posiadasz inne umiejętności,lub zawody.Z NAV otrzymujesz potwierdzenie wpłynięcia wniosku,dają Ci termin 12tyg.na rozpatrzenie sprawy,dostajesz też Meldekort,które wypełniasz i wysyłasz co 14 dni.Piszę tutaj o tym,czego osobiście doświadczyłem,obecnie oczekuję na decyzję z NAV.

Pozdrawiam życzę zdrowia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Dawid Synal
(dav1512)
Nowicjusz
Dzięki za info ........
Pozdrawiam..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok