Hej kobietki, moze ja wam opwiem jak to bylo u mnie
Ja jak zaszlam w ciaze nie mialam nr personalnego stalego, tylko tymczasowy. Nie mialam fastege- wiec poszlam do legevakt i bez problemu mnie tam przyjeli- odrazu zalozyli mi karte ciazy, przeprowadzili badania. Na nr staly czekalam 7miesiecy!! Masakra to byla, bo ciage cos im wypadalo. Dodam ze mialam stala prace i nawet to byl dla nich problem jesli chodzi o wydacnie nr i pozwolenia! Takze przez cala ciaze nie mialam fastlege i kozystalam z legevakt.
Duzo zalezy od osob pracujacych tam i ich checi. Co miasto to inne zwyczaje ! Nigdy nie zaplacilam za wizyte- nawet za dodatkowe USG na wlasne zyczenie ( bez problemu mi zrobili ). Moj przypadek troszke odbiegal od normy bo cala moja ciaza byla staszna. 7 miesiecy lezenia I tak urodzilam ponad miesiac za wczesnie.
Wiem ze z norwegami jest ciezko sie dogadac, ale trzeba probowac do skutku, jak nie drzwiami to oknem ! Moj maz nauczyl mnie tej zasady ! Jest juz tu 7 lat takze tez wiele z nimi przezyl! Trzeba sie liczyc z ich odmowali ale probowac az im sie znudzi
Trzymam mocno kciuki zeby kazdej z Was udalo sie dotrzec do celu!

Marzka1983 niech kolezanka probuje do skutku, nie moga przeciez nieudzielic pomocy kobiecie w ciazy- to jakos malo etyczne !