Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
kkkk123 (3225 niezalogowanych)
1 Post

(czarna7)
Wiking
Dzięki wszystkim za odpowiedź Zobaczymy jak bedzie z nauka jezyka. Angielskiego łatwo sie uczyłam, niemieckiego cięzko wiec nie wiem czy mam zadatki na poliglote
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(olinka)
Wiking
korzystajac z tematu zapytam z ciekawosci, ile z Was zna norweski? który kurs polecacie i materiały?
jakie ksiazki sa najlepsze do samodzielnej nauki?
Będe wdzieczna za podpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(olinka)
Wiking
Może dziwne pytanko ,ale jak rozróżnic bokmål i nynorsk?
Wiele materiałów i płyt to po prostu norweski
i czy to znaczy ,ze jak juz sie go troche poducze to sie nie porozumiem ze wzgledu na roznice dialekty,odmiany itd?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Większość płyt i książek do nauki języka norweskiego jest w bokmal, zwłaszcza te dostępne w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Powinnam była jeszcze dopisać, że we wstępie do każdej książki jest zaznaczone, czy to bokmal, czy nynorsk.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(olinka)
Wiking
dopiero zaczelam sie zastanawiac nad nauka tego jeszyka i jeszcze nic o nim nie wiem jak i materiałach .jak koleżanka wcześniej mam dobry angielski ,jednak faktycznie to mało może być na dłuższą mete
Dziękuje za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Lena Pajestka
(Lena_no)
Wiking
Ja norweski nauczylam sie glownie przez to, ze poszlam tu do liceum. Po 3 latach szkoly nie mam juz zadnego problemu. A ogolnie to jestem trzy jezyczna
norweski- w szkole
polski- w domu z rodzicami
angielski- w domu z chlopakiem

Ale mi ogolnie jezyki zawsze do glowy poprostu wchodzily
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(olinka)
Wiking
No to pogratulować
Ucząc sie angielskiego myslałam ze mi to wystarczy , a tu jednak "zonk"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Im wiecej języków znasz, tym bardziej jestes flexible. To w zyciu pomaga, czujesz sie wolna. Więc nie taki zonk.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
czarna7 napisał:
Dzięki wszystkim za odpowiedź Zobaczymy jak bedzie z nauka jezyka. Angielskiego łatwo sie uczyłam, niemieckiego cięzko wiec nie wiem czy mam zadatki na poliglote

Jezyk niemiecki jest bardziej zblizony do norweskiego, ja sama posluguje sie tutaj angielskim badz niemieckim, norweski no coz, zaczelam sie uczyc i na tym sie skonczylo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok