Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Koszt eksploatacji auta - Norwegia

Czytali temat:
mart enty N O G123 G-321 Donci L Riggman Mariusz1993 Bartek Mazurek Myśliwy gucionek matim (1167 niezalogowanych)
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
Hejka
W czerwcu planuje wyjechać do norwegii z dziewczyną i zastanawiam się czy jechać na 2 auta (dla mnie i dziewczyny) czy może tylko jednym (auta stare rocznik 2004 i 2005 wartość aut 4-6tys)
Jakie czekają mnie koszty w norwegii na jedno auto? Jakiś podatek? Zarejestrowanie?
Czy na ubezpieczeniu z Polski można normalnie jechać do norwegii i tam działać czy trzeba podpisać po czasie z jakimś norweskim ubezpieczycielem? jeżeli tak to jaki koszt ubezpieczenia? (+- ile wy płacicie).
Czy może się nie opłaca na 2 auta?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Mariusz1993 napisał:
Hejka
W czerwcu planuje wyjechać do norwegii z dziewczyną i zastanawiam się czy jechać na 2 auta (dla mnie i dziewczyny) czy może tylko jednym (auta stare rocznik 2004 i 2005 wartość aut 4-6tys)
Jakie czekają mnie koszty w norwegii na jedno auto? Jakiś podatek? Zarejestrowanie?
Czy na ubezpieczeniu z Polski można normalnie jechać do norwegii i tam działać czy trzeba podpisać po czasie z jakimś norweskim ubezpieczycielem? jeżeli tak to jaki koszt ubezpieczenia? (+- ile wy płacicie).
Czy może się nie opłaca na 2 auta?

Bardzo śmieszne a wręcz mało poważne jest większość tych pytań.
Niemniej, wszystko zależy od tego ile z was będzie pracowało, jeżeli tylko jedna osoba, to drugie auto jest zbędne, poza podręcznym magazynkiem jako takim co cenniejszych rzeczy.
Jeżeli będziecie pracować oboje, to jak najbardziej wskazane są dwa auta.
Reszta pytań jest tak niepoważna iż uważam je za jawną prowokację w dzisiejszych czasach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
ja tez zbytnio nie rozumiem co autor mial na mysli
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...dlaczego nie zapytasz wprost,ze chodzi o rejestracje antykow w Norwegii...laugh: :
...niestety jeszcze sie nie kwalifikuja,o ile dobrze pamietam to od 30- letnich aut,dopiero...
...tez nie mozna nimi jezdzic calorocznie...
..Ps. tak z czystej ciekawosci na koniec..Jakie to sa marki,bo tu duzo amerykancow smiga latem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Myśliwy
(Myśliwy)
Wiking
Przez 1 rok możesz jeździć Polskimi samochodami z polskim przeglądem i ubezpieczeniem bez żadnych prawnych przeciwwskazań Chociaż Norwegowie tego nie lubią i często donoszą na sąsiadów szczególnie obcokrajowców Jeśli właściciel wynajmowanego mieszkania często ustala limit miejsc parkingowych np max 1 więc to już kwestia dogadania.
Spokojnie bierz polskie auto po roku zdecydujesz co dalej . Raczej bym nie przeprowadzał procedury importowej auta w tym roczniku. Lepiej po roku sprzedać auto w Polsce i kupić na miejscu norweskie powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok