Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak traktują Norwegowie nas cudzoziemców, ciekawe historie poszukiwane - Norwegia

Czytali temat:
3 Posty
mmarcinek
(mmarcinek)
Wiking
Witam,

Zbieram informację do tekstu na temat życia cudzoziemców w Norwegii a bardziej dokładnie o traktowaniu nas przez Norwegów. Czy spotkaliście się ze złym traktowaniem? Dyskryminacją? Czy ktoś miał farta i udało mu się dostać fajną pracę? A może ktoś kto włada świetnie norweskim ale i tak nie jest w stanie dostać lepszej pracy? Czy Norwegia to raj jak myślą inni?

Jestem zainteresowana wszelakimi historiami.

Dziękuję!

Magda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ktistoffer76)
Wiking
Prosze na priv
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
jakby tak sie wypowiedziec jak naprawde norwedzy polakow traktuja to pewno by znow MN by pokasowala posty wiec nie warto pisac prawdy. Tu takich info nie uzyskasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
jacek lytaw
(kiaaudi)
Wiking
Podaje jeden z miliona przykladow mieszkam tutaj 8lat w kwietniu mialem wypadek nå terenie pracy podtknalem sie o dziure w asfalcie poszedlem nå zwolnienie rtg nie stwierdzilo zlamania lecz po dwoch miesiacach wielki bol w kolanie i zrobiono MR z ktorego norweski ortopeda nie widzial nic zaskakujacego po tygodniu pojechalem do polski i do polskiego ortopedy ktory z tego samego zdjecia zauwazyl rozerwanie łąkotki kolana i potrzebne zrobienia operacji wiec z odpowiednimi dokumentami wrocilem do Norwegi zamowilem godzine z lekarzem ktory przeslal dokumenty do ortopedy ze szpitala Ahus Oslo ktory pisemnie odmowil mi udzielenia pomocy bez podania powodu
Wiec chcac ratowac uszkodzone kolano pojechalem do. Polski gdzie przeszedlem operacje. Tak tak uwazam ze ludzie tutejsi så bardzo zamknieciem w sobie nie dajacy nic od siebie No chyba ze coś oczekuja w zamian w pracy gdyby nie zwiazki traktowali by jak kategorie gorsza od smieci kiedy tu przyjechalem bylem zszokowany ta dobrocia lecz po 3 miesiacach okazalo sie ze jest to gra i wielki falsz poczawszy urzadow po firme. Lecz poznalem norwegow bardzo pomocnych i milych ale to na polnocy teraz od 2015 mieszkam na wsi pod Oslo i ocena zmienila sie diametralnie.... Wstyd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
kiaaudi napisał:
Podaje jeden z miliona przykladow mieszkam tutaj 8lat w kwietniu mialem wypadek nå terenie pracy podtknalem sie o dziure w asfalcie poszedlem nå zwolnienie rtg nie stwierdzilo zlamania lecz po dwoch miesiacach wielki bol w kolanie i zrobiono MR z ktorego norweski ortopeda nie widzial nic zaskakujacego po tygodniu pojechalem do polski i do polskiego ortopedy ktory z tego samego zdjecia zauwazyl rozerwanie łąkotki kolana i potrzebne zrobienia operacji wiec z odpowiednimi dokumentami wrocilem do Norwegi zamowilem godzine z lekarzem ktory przeslal dokumenty do ortopedy ze szpitala Ahus Oslo ktory pisemnie odmowil mi udzielenia pomocy bez podania powodu
Wiec chcac ratowac uszkodzone kolano pojechalem do. Polski gdzie przeszedlem operacje. Tak tak uwazam ze ludzie tutejsi så bardzo zamknieciem w sobie nie dajacy nic od siebie No chyba ze coś oczekuja w zamian w pracy gdyby nie zwiazki traktowali by jak kategorie gorsza od smieci kiedy tu przyjechalem bylem zszokowany ta dobrocia lecz po 3 miesiacach okazalo sie ze jest to gra i wielki falsz poczawszy urzadow po firme. Lecz poznalem norwegow bardzo pomocnych i milych ale to na polnocy teraz od 2015 mieszkam na wsi pod Oslo i ocena zmienila sie diametralnie.... Wstyd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
do lytaw
cyt,

.Kobieto jesli tak Tobie nie odpowiada wroc do polski. W Norwegi jest wiele udogodnien dla osob chorych wystarczy poczytac w przepisach å nie nå mojej norwegi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
do lytaw cd.

cyt.

Jedz do polski tam nikt nie bedzie ci ograniczal praw.... Maja racje gdyz o srodowisko chodzi å nie by ci dupa sie wygodnie wozila ha ha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Ps. wzruszyl mnie twoj komentarz o norweskich lekarzach oraz braterskiej pomocy ,wiec pozwolilem zacytowac twoje komentarze tutaj na forum do innych uzytkownikow, milej lektury
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
mmarcinek
(mmarcinek)
Wiking
bojfraoszlo napisał:
Ps. wzruszyl mnie twoj komentarz o norweskich lekarzach oraz braterskiej pomocy ,wiec pozwolilem zacytowac twoje komentarze tutaj na forum do innych uzytkownikow, milej lektury


Proszę tutaj bez złośliwych komentarzy, nikt Ciebie o nie nie prosił. Pytałam o doświadczenia więc jak masz coś do powiedzenia o swoich doświadczeniu to bardzo chętnie przeczytam, także te pozytywne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
mmarcinek napisał:
bojfraoszlo napisał:
Ps. wzruszyl mnie twoj komentarz o norweskich lekarzach oraz braterskiej pomocy ,wiec pozwolilem zacytowac twoje komentarze tutaj na forum do innych uzytkownikow, milej lektury
Proszę tutaj bez złośliwych komentarzy, nikt Ciebie o nie nie prosił. Pytałam o doświadczenia więc jak masz coś do powiedzenia o swoich doświadczeniu to bardzo chętnie przeczytam, także te pozytywne


...tylko cytowałem komentarze ewentualnego ,,świadka w twoich badaniach,,...warto wiedzieć czy są obiektywni,nie roszczeniowi,uczciwi,prawdomówni etc. etc.etc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok