Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wakacje w Norwegii i opłaty za drogi - Norwegia

3 Posty

(Geny)
Wiking
Witam. Planuję wycieczkę do Norwegii i zastanawiam się jak korzystać z płatnych dróg. Czy rejestrować się na stronie autopass czy na stronie Euro Parking Collection plc (EPC) czy może jest w możliwość zapłacenia za przejazdy na bramkach gotówką bądź kartą. Potrzebuję aktualnej porady bo w internecie się naczytałem że wszystkie bramki są bezzałogowe czyli automatyczne więc płatność gotówką odpada. Jak to wszystko wygląda? Proszę o pomoc. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
bierzesz autopassa, 200 kr depozytu i podajesz adres polski to Ci te czytnik przychodzi, zawieszansz na szybe i jezdzisz albo poprostu przyjezdzasz do Norwegii i po skonczonym pobycie piszesz na strone fjelllinjen.no( tam jest czat) ze jezdziles po norwegii zeby Ci racunek przyslali albo 3 opcja masz wszystko w D i po roku , 2 przyjda listy od windykacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Geny)
Wiking
W porządku a co później z tym czytnikiem? Mam go gdzieś odesłać? Czytałem na stronie autopass.no że osoby odwiedzające powinny rejestrować się na stronie EPC i oni wysyłają rachunek chociaż na stronie autopass też da się jakieś konto założyć i stąd problem. Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz czy otrzymując taki rachunek muszę jeszcze ponieść jakieś dodatkowe koszty? A i bym zapomniał czy wszystkie bramki w Norwegii są automatyczne czy są może takie na których można płacić kartą bądź gotówką? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
wiesz z punktu widzenia jak ktos przyjezdza z polski i tam ma przyjsc to to ci duzo nie powiem bo zuje tutaj z adresem norweskim i kontem ale co do pyt czy wszystko automatyczne to tak, nie ma platnosci gotowowej, kiedys byla ale zlikwidowali
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Geny)
Wiking
A widzisz czyli wszystko automatycznie czyli najwyraźniej pozostaje mi rejestracja na stronie EPC i zapłacenie rachunku bo z tym znacznikiem chyba więcej zachodu. A nie orientujesz się czy taki rachunek płacąc w banku polskim muszę ponieść jakieś dodatkowe koszty. To moje pierwsze plany takiego wypadku więc proszę wybaczyć moje dociekliwe pytania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
no jak robisz przelew zagraniczny to zawsze sa jakies koszta wieksze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
marek m
(embeem79)
Wiking
część najłatwiej będzie zerejestrowas się w Epc.zarezerwuj kwotę 300 nok.oczywiście niewykorzystana kwota zostanie zwrócona ale to raczej niemożliwe bo bramki kosztują trochę.tu masz link do kalkulatora kontohjelp.no/bompengekalkulator
wpisujesz trasę skąd dokąd i przez jaką miejscowość opcjonalnie i koszty jak na dłoni .
a zaletą rejestrację w Epc.jest pewnie to ze w razie większej kwoty do zapłaty nie powinieneś otrzymać wezwania windykacyjnego.będą mieli z tobą kontakt. nie kombinuj rozwiązanie jest moim zdaniem proste i dostępne .
z doświadczenia wiem ze się nie opłaca a rachunek będzie większy . podróży udanej życzę.
narka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
avironek
(avironek)
Wiking
Cześć, podłączam się do pytania, w zasadzie tak jak mówisz Marek jest wszystko proste i jasne. Nasuwa mi się tylko pytanie, jak to działa? Czy trzeba mieć jakąś kartę, którą przykłada się do czytnika, żeby podnieść bramki? Czy może podaje się numer telefonu lub numer rejestracyjny na wjeździe? Czy może nie ma czegoś takiego jak bramki i wjeżdża się od razu na odcinki płatne, a system zczytuje kamerą numer rejestracyjny i odejmuje kwotę przejazdu od stanu konta?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
marek m
(embeem79)
Wiking
czesc sory ze troche czekales ale tak-.
bramek nie ma ,system jak juz, zreszta slusznie,zauwazyles rejestruje tablice rejestracyjne i tyle
tu masz link z norwskiego odnisnika epc.
www.autopass.no/en/visitors-payment
pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mała Krakowianka
(Mała Krakowianka)
Wiking
Cześć
Wybieram się do Norwegii na wakacje (22 dni) samochodem prywatnym.
Doczytałam że jest Auto PASS że jest EPC. Zamierzam zarejestrować się w EPC. Auto PASS nie chcę. W sytuacji gdy wjeżdżam na drogę płatną nie ma bramek kamera czytuje moją rejestrację jest dla mnie wszystko jasne (system mnie zarejestrować i dostanę fakturę) . ALE co w stacji gdy są bramki i muszę zapłacić, podobnie jak przy wjeździe na most czy na prom, czy pomimo rejestracji w EPC płacę czy mam jechać pasem AutoPASS i EPC przysyła fakturę? Chodzi mi o to żeby 2 razy nie zapłacić za ten sam przejazd. Innymi słowy czy jak są bramki i płacę, to EPC już mi za to nie przyśle rachunku? Może to naiwne pytania ale po prostu nie wiem. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok