Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Transfer pieniężny i mycie samochodu na zewnątrz - Norwegia

106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Hej witajcie. Nurtują mnie trzy kwestie

1. Czy można myć samochód na podwórku pod blokiem lub na własnej posesji ?

2. Co byście mi poradzili, bo teraz mam możliwość utworzenia konta bankowego i chciałbym przerzucić swoje pieniądze z Polski i przewalutować je na korony norweskie. Jest jakiś łatwiejszy i bardziej ekonomiczny sposób niż wymiana gotówki w kantorze, przewiezienie ich samolotem i wpłacenie ich tutaj do Banku ? (Jeśli będę chciał dokonać przelewu przez Bank to mi przekalkuluje to po najwyższym kursie... także nie opłacalne to jest kompletnie)

3. Jak się jeździ samochodem na norweskich już blachach to co jest tutaj obowiązkiem, żeby mieć przy sobie. Pytam się tutaj Norwegów to nie wiedzą o czym mówię... tutaj jest podobnie jak w Polsce ? Ubezpieczenie + dowód rejestracyjny ? Dostałem jakieś różne papiery, ale nic tu nie jest podobne do polskiej dokumentacji.... ;P

Pozdrawiam !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Już wszystko jasne. A w jakim banku masz oszczędności ? Zastanawiam się nad DNB ;]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Radi Radi
(Radi)
Nowicjusz
DNB chyba najlepszy, jeśli chodzi o transfer pieniędzy to napisz na prv. odp jak będę miał chwilę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Dlaczego DNB ? Mógłby ktoś napisać coś czym się kierował wyborem banku ? Dlaczego np. nie Sparebank ? ;p
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
...mam auto na norweskich blachach,bylem zatrzymywany 4krotnie,dwa razy alkotest i wtedy nie chcieli nic,dwa razy juz bylo mniej przyjemnie i wtedy juz chcieli prawko i nic wiecej,jesli masz oplacano eu kontroll i ubezpieczenie to spojnie mozesz jezdzic jesli nie to cie namierza nawet pod domem,gorzej na trasie wtedy koniec jazdy i odkrecają blachy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
W którym banku masz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
SENTEX napisał:
Radi napisał:
DNB chyba najlepszy, jeśli chodzi o transfer pieniędzy to napisz na prv. odp jak będę miał chwilę.dnb najgorszy biora prowizje za wyplaty z bankomatu


W którym banku masz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Tomek9 napisał:
...mam auto na norweskich blachach,bylem zatrzymywany 4krotnie,dwa razy alkotest i wtedy nie chcieli nic,dwa razy juz bylo mniej przyjemnie i wtedy juz chcieli prawko i nic wiecej,jesli masz oplacano eu kontroll i ubezpieczenie to spojnie mozesz jezdzic jesli nie to cie namierza nawet pod domem,gorzej na trasie wtedy koniec jazdy i odkrecają blachy

Dzięki za odpowiedź. Ile miałeś w wydychanym? ;p
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Fajny tato
(Fajny tato)
Nowicjusz
Skąd ja to znam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Maciek W
(laurus)
Wiking
czy mógłbyś podzielić się odpowiedzią kolegi dotyczącą mycia auta przed domem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok