Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ubezpieczenie dzieci - Norwegia

Czytali temat:
czesio. oj tam nazwisko... Rafal_ R6 adam sørby Kasia K Ewa Adam Pawel Z Kasia19881 Bejnarowicz Ole_Nordmann Dominika Moes-Bulska Poncjusz Kowalski (1547 niezalogowanych)
14 Posty
Wiking
Witam,
mam niemały i to podwójny problem, bo dwójka dzieci...
Zmierzamy z narzeczonym i dziećmi wyjechać na stałe do Norwegii jeszcze w tym roku. Mamy jednak problem. Dzieci są moje (z mojego poprzedniego małżeństwa) ale nie są Jego. I teraz pytanie- czy On może dopisać mnie i te dzieci do swojego ubezpieczenia jako rodzinę? Czy jeśli weźmiemy ślub jeszcze przed wyjazdem to będzie lepiej, czy bez różnicy? Możemy przyspieszyć ślub, to nie jest problem, jeśli to poprawi naszą sytuację formalnie, jako rodziny. Dodam, że ojciec dzieci wyraża zgodę na ich wyjazd, ale nie zrzeknie się praw rodzicielskich na rzecz "ojczyma" dzieciaków.
Pozdrawiam
Dzwoniłam do Konsulatu w Warszawie, ale nie są w stanie pomóc w tym przypadku. Czy miał ktoś z Was podobną sytuację?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
adam sørby
(AdamBomb)
Wiking
ty chcesz ubespieczenie polskie zanim sie wyprowadzicie na stale czy ubespieczenie w norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Wiking
Ubezpieczenie w Norwegii. W Polsce mam własną działalność i sama dzieci ubezpieczam, tu nie mam problemu, problem pojawia się tam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
adam sørby
(AdamBomb)
Wiking
sorry za bledy...moj polski nie jest 100%)
tutaj nie ma problemu ubespieczyc chociasz sie nie jest malzenstwem. malzenstwem jest lepiej byc jak sie bieze porzyczke...lepsze ustawienie na podatek i innych rzeczy.
na ubespieczenie potrzebny adres staly w norwegii j i numer personalny norweski. jak przyjedziecie to dostaniecie D numer.(tymczasowy az dostaniecie staly pobyt....papiery i czas...) D numer nieprzeszkadza tylko mozliwe ze nie wszystkie ubespieczalnie go chca. trzeba zlozyc zamowienie w ubespieczalniach i zobaczyc. na pol zrozumiane?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Wiking
Ok, rozumiem i wiem, że mię ma problemu z ubezpieczenie dla pracownika i jego rodziny, ale jak dzieci nie są jego to też nie ma problemu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
adam sørby
(AdamBomb)
Wiking
tez nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
adam sørby
(AdamBomb)
Wiking
tez nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Wiking
Ok, dziękuję bardzo
Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok