Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pomoc - Norwegia

10 Postów

(Verkaka)
Wiking
Witam, od jakiegos czasu jestem w Norwegii. Skonczylam szkole i wyjechalam. Nie mam zadnego ubezpieczenia ani w Polsce ani tutaj. Musze w Polsce zarejestrowac sie jako beztobbotna aby przyslugiwalo mi jakies swiadczenie ? Jesli tak to wyrobilabym sobie Europejska Karte Zdrowia,lecz slyszalam ze przysluguje ona tylko uczniom,emerytom i dla osob ktore sa turystycznie ,a ja chcialabym na dluzej.. Czy moze wykupic w Norwegii prywatne ubezpieczenie ? Jestem w kropce bo jak cos mi sie stanie to ani tu ani tu nie pomoga, znaczy pomoga ale wydoja ze mne cala kase.. Jak mam to zalatwic ? Czy jako czlonek rodziny ( mam 19 lat) przysluguje mi jakies ubezpieczenie? Wiesz ze to brzmi jakbym sie totalnie nie znala, w sumie taka prawda , prosze bez hejtow, prosze tylko o pomoc dobrych i wyrozumialych ,ludzi ! POZDRAWIAM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
A masz tutaj kogoś z rodziny? Czy tak sobie mieszkasz u znajomych albo w hotelach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
forrestjohn Janek
(forrestjohn)
Początkujący
Poślub kogoś z ubezpieczeniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Weronika Roszczyk
(WeronikaR)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Weronika Roszczyk
(WeronikaR)
Wiking
Dokładnie nie wiem ale istnieje możliwość by się starać o "medlemskap i folketrygd".
Jeśli znasz kogoś kto posługuje się norweskim i może Ci pomóc, wypelnijcie razem formularz. Jesli natomiast nie znasz nikogo kto jest Ci w stanie pomóc napisz do mnie
Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
No ale na jakiej podstawie dostanie? W stronie co podalas trzeba spełnić jeden z trzech warunków a narazie nie wiemy czy ma nawet prawo tutaj przebywać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Verkaka napisał:
Witam, od jakiegos czasu jestem w Norwegii. Skonczylam szkole i wyjechalam. Nie mam zadnego ubezpieczenia ani w Polsce ani tutaj. Musze w Polsce zarejestrowac sie jako beztobbotna aby przyslugiwalo mi jakies swiadczenie ? Jesli tak to wyrobilabym sobie Europejska Karte Zdrowia,lecz slyszalam ze przysluguje ona tylko uczniom,emerytom i dla osob ktore sa turystycznie ,a ja chcialabym na dluzej.. Czy moze wykupic w Norwegii prywatne ubezpieczenie ? Jestem w kropce bo jak cos mi sie stanie to ani tu ani tu nie pomoga, znaczy pomoga ale wydoja ze mne cala kase.. Jak mam to zalatwic ? Czy jako czlonek rodziny ( mam 19 lat) przysluguje mi jakies ubezpieczenie? Wiesz ze to brzmi jakbym sie totalnie nie znala, w sumie taka prawda , prosze bez hejtow, prosze tylko o pomoc dobrych i wyrozumialych ,ludzi ! POZDRAWIAM

Jesli ktores z rodzicow przebywa legalnie w Norwegii i osiaga dochody, ktore pozwola na utrzymanie Ciebie, to wystarczy zlozyc wniosek na stronie UDI o laczenie rodzin ( dzieci do 21 lat) i bedziesz czlonkiem systemu ubezpieczen spolecznych w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(Verkaka)
Wiking
Dziekuje bardzo za odpowiedzi! Coz jestem tu sama , znaczy bez rodziny, mieszkam z chlopakiem ktory jest tu od 10 lat. No ja niestety jestem tu bo jestem, dzien po maturze wyjechalam, mialam karte ubezpieczeniowa ale juz mi sie skonczyla, z racji ze nie ucze sie dalej i nie pracuje ani w Polsce ani tutaj nie mam ubezieczenia. Moge byc tu tylko 3 miesiace potem musze wrococ, po prostu cele turystyczne,tak sie mowi..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(Verkaka)
Wiking
Dziekuje! Popytam na pewno,w razie co to sie odezwe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Verkaka napisał:
Dziekuje bardzo za odpowiedzi! Coz jestem tu sama , znaczy bez rodziny, mieszkam z chlopakiem ktory jest tu od 10 lat. No ja niestety jestem tu bo jestem, dzien po maturze wyjechalam, mialam karte ubezpieczeniowa ale juz mi sie skonczyla, z racji ze nie ucze sie dalej i nie pracuje ani w Polsce ani tutaj nie mam ubezieczenia. Moge byc tu tylko 3 miesiace potem musze wrococ, po prostu cele turystyczne,tak sie mowi..
To chyba jedyne co ci zostaje to ślub cywilny ☺
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok