Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Podroz z psem - Norwegia

Czytali temat:
Ewa Żółtowska Kasia K Dawid Szczęsny Karolina Kargol angi Piżyk kamilon1985 (1085 niezalogowanych)
6 Postów
Nika1
(Nika1)
Wiking
Witam
Mam pytanie odnoscie podrozy z psem.
Pare miesiecy temu sprowadzilismy tutaj do Norwegii psa z Polski, po zalatwieniu wszystkich dokumentow, niebylo zadnego problemu z " wwiezieniem go do Norwegii. Wiedzielismy rowniez ze po przyjedzie pies musial w ciagu 7 dni od przylotu udac sie do weterynarza i dostac tabletkr na robaki, dostal jednak zapomnielismy o wpisie do paszportu o tym ze ja dostal .
za tydzien lecimy do Polski razem z psem . Poszlismy do weterynarza zeby dal poeczatke z poprzedniej wizyty jednak jak sie okazalo weterynarz stwierdzil ze nie moze potwierdzic pieczatka w paszporcie ze pies dostal tabletke poniewaz nie bylo to na jego oczach. Zostalismy bez pieczatki w paszporcie ze w ciagu 7 dni po przylocie do norwegii zostal odrobaczony. Jedyne co moglismy zrobic , dostal pies teraz tabletke na odrobaczanie i wpis do paszportu.
boje sie ze na lotnisku nie pozwola nam wyleciec do Polski przez brakujaca pieczatke lub co gorsza nir pozwola nam wleciec z psem spowrotem z Polski do Norwegii .
prosze dajcie znac jesli wiecie cos na ten temat zebym wiedziala czy nastawiac sie na najgorsze - niewpuszczenie psa do norwegii z polski , przez co zrezygnujemy z wyjazdu.
Dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Nika1 napisał:
Wiedzielismy rowniez ze po przyjedzie pies musial w ciagu 7 dni od przylotu udac sie do weterynarza i dostac tabletkr na robaki, dostal jednak zapomnielismy o wpisie do paszportu o tym ze ja dostal .
Pies nie musi zostac odrobaczony på przyjezdzie do Norwegii, jedynie sie to zaleca (anbefaler).
Zaleca to nie to samo co obowiazuje, wiec nic sie nie stalo.
To o odrobaczeniu w ciagu 7 dni, to stare przepisy przed 2-3 lat.

www.mattilsynet.no/dyr_og_dyrehold/reise...es=showResult#skjema

To sa przepisy dotyczace przyjazdu do Norwegii z psem. Jakie sa przepisy dotyczace przyjazdu do Polski z psem, to nie mam pojecia, ale pewnie wystarczyc zadzwonic do jakiegos weterynarza w Polsce i sie spytac.

Veileder: Slik reiser du med kjæledyret ditt - Mattilsynet Fortell oss litt om reisen din, så får du riktig informasjon om reglene for å ta med hund, katt og/eller ilder til Norge. www.mattilsynet.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Nika1 napisał:
Witam
Mam pytanie odnoscie podrozy z psem.
Pare miesiecy temu sprowadzilismy tutaj do Norwegii psa z Polski, po zalatwieniu wszystkich dokumentow, niebylo zadnego problemu z \" wwiezieniem go do Norwegii. Wiedzielismy rowniez ze po przyjedzie pies musial w ciagu 7 dni od przylotu udac sie do weterynarza i dostac tabletkr na robaki, dostal jednak zapomnielismy o wpisie do paszportu o tym ze ja dostal .
za tydzien lecimy do Polski razem z psem . Poszlismy do weterynarza zeby dal poeczatke z poprzedniej wizyty jednak jak sie okazalo weterynarz stwierdzil ze nie moze potwierdzic pieczatka w paszporcie ze pies dostal tabletke poniewaz nie bylo to na jego oczach. Zostalismy bez pieczatki w paszporcie ze w ciagu 7 dni po przylocie do norwegii zostal odrobaczony. Jedyne co moglismy zrobic , dostal pies teraz tabletke na odrobaczanie i wpis do paszportu.
boje sie ze na lotnisku nie pozwola nam wyleciec do Polski przez brakujaca pieczatke lub co gorsza nir pozwola nam wleciec z psem spowrotem z Polski do Norwegii .
prosze dajcie znac jesli wiecie cos na ten temat zebym wiedziala czy nastawiac sie na najgorsze - niewpuszczenie psa do norwegii z polski , przez co zrezygnujemy z wyjazdu.
Dziekuje


Spytajcie może innego weterynarza, który Wam odpowie i będziecie mieć pewność www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/le...eterynarz/page1.html
Zgłoś wpis
2 Posty
angi Piżyk
(angi)
Wiking
Też jestem tu z moim pupilem i często podróżujemy w tą i spowrotem.
Piesek musi tylko dostać tabletkę na odrobaczone 24 godziny przed przylotem do Norwegii.
Nie musi dostać w Norwegii tabletki ani na wylot z kraju do polski.
Pozdrawiam miłej podróży
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok