Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

MIĘSO I BAGAŻ PODRECZNY - Norwegia

3 Posty
LUKI KUKI
(cyganek31)
Wiking
witam w sobotę będę wraca z POZNANIA DO OSLO TORP , teraz Pytanie czy w bagażu podręcznym będę mógł przewieźć np 5 kg karkówki i 5 kg schabowego? jest jakiś limit CO do NORWEGI, czy jakoś muszę to zapakaowac ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
ela Przetocka
(ElaPrzetocka)
Wiking
Cześć spokojnie możesz zabrać ja kraje na porcje dobrze zamrażam i do woreczkow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
mozesz spokojnie zabrać,nie wiem jak teraz,ale kiedys sie czepiali i mieso musialo byc zapakowane hermetycznie,ja dla spokoju kazalem w miesnym pakowac prozniowo jesli mieli taka maszyne do pakowania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michał K
(Dejavu)
Wiking
Najlepiej kupować w takim miejscu, w którym mają maszynę do próżniowego pakowania. Koszt zazwyczaj 1zł. Zdecydowanie powinno się mięcho zapakować próżniowo, wtedy raz, że przetrwa dłużej, a dwa nie będą się wydzielały żadne zapachy. Ja zawsze przewoziłem wszystko w bagażach rejestrowanych, nigdy w podręcznym. Do takie małej kabinówki, idealnie wchodzi 20kg mięsiwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok