Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Co robic - Norwegia

20 Postów
Wiking
Witam
Zaczne od poczatku.
W listopadzie 2014 roku jadac samochodem na polskiej rejstracji pani wjechala mi w tylek. Ewidentnie bylo to jej wina nie zauwazyla ze jest swiatlo czerwone. Od razu spisalismy protokul wypadkowy. Samochod zaprowadzilam na warsztat i sprawa stanela. Firma ubezpieczeniowa poinformowala ze przyjdzie ich przedstawiciel ktory oceni szkody i wtedy skontaktuje sie ze mna co do naprawy. Jednak pan w warsztacie stwierdzil ze sam bok auta koszt naprawy 60 tys a ze mam zlozona podloge to auto nie oplacalne zeby naprawiac -kasacjia. Do tej pory jednak nie dostaje odpowiedzi od firmy ubezpieczeniowej a w warsztacie dostaje odpowiedz ze firma ma przyjsc i ciagle nie przychodza.
Co robic?
Ciagle place ubezpieczenie w polsce za ten samochod.
Jaki koszt kasacji samochodu na wlasna reke gdybym zdecydowala sie zabrac samochod z warsztatu i oddac do kasacji ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
poszukaj dobrych i tanich fachowców z Polszy
oni ten samochód sprawnie naprawią, a potem pomogą sprzedać jako niebity, serwisowany i prosto spod igły
Ty, fachowcy, i nowy polski nabywca będziecie bardzo usatysfakcjonowani, a sprawa pomyślnie załatwiona
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
71 Postów
fistaszek0524 Puke
(fistaszek0524)
Początkujący
Ja za kasacje nic nie płaciłem tylko za przewóz lawetą ok 20 km 1200 NOK. Jeśli zdecydujesz się na kasacje to pamiętaj wziąć papierek od warsztatu, że przyjęli go do kasacji i z nim do tłumacza przysięgłego - pamiętaj z ORYGINAŁEM !!! a nie, że w pdf wyślesz kopię bo UK tego Ci nie przyjmie. W UK zapewne będą pytali gdzie jakaś pieczątka ale im po ludzku wytłumacz, że istnieje na świecie taki kraj gdzie pieczątek nie ma. W UK życzę powodzenia i wytrwałości bo ja miałem 3 podejścia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
bierz adwokata i za bety norwega niech placi za auto zastepcze i za ubezpiecenie

powinnas dostac kase w 2 tygodnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
fistaszek0524 napisał:
Ja za kasacje nic nie płaciłem tylko za przewóz lawetą ok 20 km 1200 NOK. Jeśli zdecydujesz się na kasacje to pamiętaj wziąć papierek od warsztatu, że przyjęli go do kasacji i z nim do tłumacza przysięgłego - pamiętaj z ORYGINAŁEM !!! a nie, że w pdf wyślesz kopię bo UK tego Ci nie przyjmie. W UK zapewne będą pytali gdzie jakaś pieczątka ale im po ludzku wytłumacz, że istnieje na świecie taki kraj gdzie pieczątek nie ma. W UK życzę powodzenia i wytrwałości bo ja miałem 3 podejścia
a bo pewnie próbowałeś w tym polskim urzędzie tłumaczyć, że istnieją kraje w których się nie kradnie i nie oszukuje
i dlatego tak ciężko za 3 razem poszło
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
71 Postów
fistaszek0524 Puke
(fistaszek0524)
Początkujący
jasta102 napisał:
fistaszek0524 napisał:
Ja za kasacje nic nie płaciłem tylko za przewóz lawetą ok 20 km 1200 NOK. Jeśli zdecydujesz się na kasacje to pamiętaj wziąć papierek od warsztatu, że przyjęli go do kasacji i z nim do tłumacza przysięgłego - pamiętaj z ORYGINAŁEM !!! a nie, że w pdf wyślesz kopię bo UK tego Ci nie przyjmie. W UK zapewne będą pytali gdzie jakaś pieczątka ale im po ludzku wytłumacz, że istnieje na świecie taki kraj gdzie pieczątek nie ma. W UK życzę powodzenia i wytrwałości bo ja miałem 3 podejścia
a bo pewnie próbowałeś w tym polskim urzędzie tłumaczyć, że istnieją kraje w których się nie kradnie i nie oszukuje
i dlatego tak ciężko za 3 razem poszło


Coś w ten deseń - Pani w okienku nie przyjęła dokumentów bo na złomie napisali, że ja złożyłem auto a nie, że oni przyjęli i jak nie kochać swojej ojczyzny??
P.S. Jasta,ja tam 3 razy z dokumentami latałem czyli prawda jest w przysłowiu do 3 razy sztuka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok