Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

7 Postów
Aneta Zaba
(Darling)
Wiking
dlaczego z małopolski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
jasta102 napisał:
Karol.Ky napisał:
jasta102 napisał:
Karol.Ky napisał:
Darling napisał:
W tym roku chciałabym odwiedzić Norwegię, ale turystycznie, po prostu jestem ciekawa tego kraju Natomiast nigdy nie mówię nigdy i być może nadejdzie ten dzień, kiedy wyjadę tam jeżeli będzie mi się podobać Napiszcie proszę od ilu lat/miesięcy jesteście w tym kraju i jakie były Wasze początki? Czy żałujecie wyjazdu? Czy planujecie wrócić do Polski? Czy umiecie już norweski? Czy przyjeżdżając tu posługowaliście się norweskie/angielskim?


W sumie to jezyka takowego nie ma, jest zbior dialektow.

ach te polskie pokomunistyczne magistry
Królestwo ma i to aż dwa urzędowe języki
i jest tam formalnie wszystko sprecyzowane
i słownictwo i gramatyka



Gwoli scislosci, nie ma jednego standardu jezykowego, sa dwa nynorsk i bøkmål. Dobra, czy jest zwiezly opis gramatyki, wymowy? Nie, sa przyklady uzycia. wyjotkow jest wiecej niz regul. Normy nie sa tak sprecyzowane jak ma to miejscy w jezykach, lacinskim, angielskim, niemieckim, szwedzkim, dunskim. Wiec sie zamknij.

aha
no i tak myślę
czy to ten co szósty polski magister co to nie rozumie pisanego
wariant drugi
Karolu może już czas na mocniejsze bryle



Ech, zapiewniam Cie, rozumiem jezyk pisany lepiej od Ciebie. Zawsze znajdziesz cos by sie do czegos przyczepic.
PS
To, ze nie ma jezyka norweskeigo stwierdzil moj kolega z pracy. Stwierdzil to po 5 latach studiow I i II st. oraz czterach latach doktoratu z badan nad jezykiem norweskim. De facto jest norwegiem.

PS2
Sprawdz sobie czym jest jezyk, a czym dialekt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
karolu nie gadaj z debilem on tylko prowokuje zeby zwiekszyc ilosc wejsci
nalezy go olac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Karol.Ky napisał:

To, ze nie ma jezyka norweskeigo stwierdzil moj kolega z pracy. Stwierdzil to po 5 latach studiow I i II st. oraz czterach latach doktoratu z badan nad jezykiem norweskim. De facto jest norwegiem.

a co zrobisz przechodząc obok drewnianego ogrodzenia
na którym wyraźnie i bez błędów będzie napisane: DUPA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -15  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
jasta102 napisał:
Karol.Ky napisał:

To, ze nie ma jezyka norweskeigo stwierdzil moj kolega z pracy. Stwierdzil to po 5 latach studiow I i II st. oraz czterach latach doktoratu z badan nad jezykiem norweskim. De facto jest norwegiem.

a co zrobisz przechodząc obok drewnianego ogrodzenia
na którym wyraźnie i bez błędów będzie napisane: DUPA


Dopisze: to Stanislaw Jazwinski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów

(prestissimo)
Nowicjusz
Darling napisał:
dlaczego z małopolski?

zapytaj.onet.pl/html_server.php?id=1c6b7...yj_czy_ogladnij.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -14  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Aneta Zaba
(Darling)
Wiking
Trafiłeś kulą w płot
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Darling napisał:
W tym roku chciałabym odwiedzić Norwegię, ale turystycznie, po prostu jestem ciekawa tego kraju Natomiast nigdy nie mówię nigdy i być może nadejdzie ten dzień, kiedy wyjadę tam jeżeli będzie mi się podobać Napiszcie proszę od ilu lat/miesięcy jesteście w tym kraju i jakie były Wasze początki? Czy żałujecie wyjazdu? Czy planujecie wrócić do Polski? Czy umiecie już norweski? Czy przyjeżdżając tu posługowaliście się norweskie/angielskim?

kolejna studentka pisze prace na temat polakow ?? ankieta ??

jesli to prrawda to co mowisz to ja chcialbym Cie ostrzec, po wyjezdzie turystycznym zakochasz sie w tym kraju i bedziesz chciec zamieszkac tutaj , ale zeby tak na prawde poznac prawde bedziesz musiec spedzic tu kilka lat po ktorych mozesz stwierdzic ze to czas zmarnowany...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
169 Postów
Magda Lena
(madeleine)
Stały Bywalec
widzę, że sami malkontenci tutaj są...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów

(prestissimo)
Nowicjusz
Darling napisał:
Trafiłeś kulą w płot

Nie chodzi o to czy trafilem a o to czy taki regionalizm, ktory nie jest uzusem brzmi wlasciwie. In certain circles taka maniera oznacza slome w obuwiu choc nie jest bledem. To spostrzeżenie nie zarzut.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok