Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Sprowadzenie samochodu z Norwegii do Polski - Norwegia

22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Witam Wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum i moze już na wstępie chciałbym zasięgnąć rady od osób, które miały do czynienia ze sprowadzeniem samochodu z Norwegii do Polski.
Wiem, że to dość dziwne zapytanie, ale noszę się z zamiarem sprowadzenia samochodu z NO->PL i chciałbym poznać procedury jeśli jakikolwiek użytkwnk forum ma już takie "sprowadzenie" za sobą.

Może ktoś z Was zna jakąś firmę w PL lub w NO, która by się podjęła takiego zadania?

Będę nieopisanie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Panie i Panowie, posiada ktos info na powyzszy temat?Moze juz ktos sprowadzal samochod z Norwegii do Polski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
Wątpię żeby to ktoś robił bo się nie opłaca a po drugie sciagasz auto z poza unii więc jest trochę papierków do wypełnienia. Mój znajomy próbował ale poległ na biurokracji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
W prawie unijny jest tak, ze jezeli pojazd byl wyprodukowany w Unii i pozniej do niego wraca nie placi sie 10% cla.
Jednakze mi chodzi o to jakie urzedy po kupnie samochodu trzeba odwiedzic, gdzie trzeba podsteplowac wywoz samochodu na granicy itd itp.
Moze ma jakis namiar do znajomego, ktory sie tym zajmowal?
Pomozcie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
poco wozic drzewo do lasu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Jak drewno jest tansze w Norwegii to sie je oplaca zawiesc do polskiego lasu.
Ale nie to bylo pytaniem, wiec wracajac do tematu czy ktos juz z Was eksportowal samochod z Norwegii do Polski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
Ricco Xxxxxx
(ricco)
Początkujący
Wiec potrzebna jest napewno jakas tam odprawa wywozowa z urzedu celnego norweskiego , w Polsce zaplacisz clo od ceny nie polskiej gieldowej a Norweskiej SADZE ZE JUZ ODESZLY CHECI SPROWADZENIA AUTA z NORWEGII DO Polski ,a wiem to stad ze chcialem swoj sam na Norweskich numerach oclic w Polsce i juz pytalem sie o to w polsce to Uzrad Celny chcial mi dac kare ze nie odprawilem sei na norweskiej granicy . pewnei bylo by kilka setek do zapalcenia z racji ze to bylo moje auto , pzrepraszam ze fachowymi nazwami dokumentow nie operuje ( jakies stam saty , czy listy wywozowe ) wazne ze wiadomo o co chodzi ) a starego grata to juz wogole za darmo nawet wziac sie nie oplaca bo przeciez u nas wyjdzie taniej .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
ricco napisał:
Wiec potrzebna jest napewno jakas tam odprawa wywozowa z urzedu celnego norweskiego , w Polsce zaplacisz clo od ceny nie polskiej gieldowej a Norweskiej SADZE ZE JUZ ODESZLY CHECI SPROWADZENIA AUTA z NORWEGII DO Polski ,a wiem to stad ze chcialem swoj sam na Norweskich numerach oclic w Polsce i juz pytalem sie o to w polsce to Uzrad Celny chcial mi dac kare ze nie odprawilem sei na norweskiej granicy . pewnei bylo by kilka setek do zapalcenia z racji ze to bylo moje auto , pzrepraszam ze fachowymi nazwami dokumentow nie operuje ( jakies stam saty , czy listy wywozowe ) wazne ze wiadomo o co chodzi ) a starego grata to juz wogole za darmo nawet wziac sie nie oplaca bo przeciez u nas wyjdzie taniej .


Jesli sprowadzasz samochod jako minie przesiedlencze to wtedy cla nie placisz. ktos kilka lat temu tutaj cos takiego opisywal. szukajka jest zyebana na forum wiec nie poradze gdzie to bylo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
ricco napisał:
Wiec potrzebna jest napewno jakas tam odprawa wywozowa z urzedu celnego norweskiego , w Polsce zaplacisz clo od ceny nie polskiej gieldowej a Norweskiej SADZE ZE JUZ ODESZLY CHECI SPROWADZENIA AUTA z NORWEGII DO Polski ,a wiem to stad ze chcialem swoj sam na Norweskich numerach oclic w Polsce i juz pytalem sie o to w polsce to Uzrad Celny chcial mi dac kare ze nie odprawilem sei na norweskiej granicy . pewnei bylo by kilka setek do zapalcenia z racji ze to bylo moje auto , pzrepraszam ze fachowymi nazwami dokumentow nie operuje ( jakies stam saty , czy listy wywozowe ) wazne ze wiadomo o co chodzi ) a starego grata to juz wogole za darmo nawet wziac sie nie oplaca bo przeciez u nas wyjdzie taniej .

Spraww jest taka, ze jak pisalem wyzej jezeli w tym przypadku pojazd byl wyprodukowany na terenie Uni Europejskiej(akurat ten ktory chce sprowadzic byl wyprodukowany w Uni), to wtedy 10% cla sie nie placi majac oswiadczenie na fakturze, jezeli wartosc pojazdu z tej faktury jest mniejsza niz 6000 €.
Nastepnie z tego co sie dowiedzialem trzeba zaplacic VAT i akcyze.Ze wzgledu na to, ze mozna zaplacic VAT w Niemczech(pozwala na to prawo unijne), ktory wynosi 19% zamiast 23% w Polsce, w ojczyznie placimy tylko 3,1% akcyzy od wartosci, wlasnie nie wiem jakiej czy sredniej ceny rynkowej w Polsce czy w Norwegii???Po tych oplatach i przegladzie rejeetracyjnym w PL mozna sie udac do urzedu komunikacji.

Zna ktos moze firme np z PL lub NO, ktora zalatwia dokumenty eksportowe na samochod i ma info gdzie trzeba podbic je w Tollu przed wywozem auta poza Norwegie?

Bede wdz8eczny za jakiekolwiek info

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Hej!Az n8e chce mi sie wierzyc, ze tylko 2 osoby wiedzac cos w tym temacie?

Panie i Panowie, prosze pisac, czy tutaj czy priv:}
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok