Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
jasta102 napisał:
tomajxyz napisał:
jasta102 napisał:
poprawka
jeszcze i u Norwegów na ostatnim wyjazdowym urzędzie trzeba podbić, a u Duńczyków zapłacić
zaliczkę na podatek


Właśnie, mogę tą zaliczkę zapłacić odrazu w Svinesund(granica ze Szwecją)
Wiesz jak oni kalkulują wielkość tej zaliczki?Od wartości zakupu na fakturze, czy według swoich tabel?

od jednego i drugiego
przecież to musi mieć sensu trochę
ależ nigdy nie będą cię podejrzewać, że za 15 letnie auto dużo zapłaciłeś
czyli cena z faktury będzie wiarygodna
auta w Szwecji są tańsze niż w Polszy, biorąc pod uwagę fakt, że są niebite i nieklejone


To nie jest samochód 15 letni tylko nowy, w myśl polskiego/unijnego prawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Ronn napisał:
a jakie to auto jest tansze w Norge niz w PL ?? chyba kurwa 15 letnia renowka z UE , pochwal sie moze o jakim aucie mowa, czy warto w ogole glos zabierac ? Mam pewna wiedze na ten temat

Jezeli masz pewną wiedzę to się nią podziel.Sprowadzales juz samochod z NO-PL nie jako mienie przesiedlencze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
tomajxyz napisał:
Ronn napisał:
a jakie to auto jest tansze w Norge niz w PL ?? chyba kurwa 15 letnia renowka z UE , pochwal sie moze o jakim aucie mowa, czy warto w ogole glos zabierac ? Mam pewna wiedze na ten temat

Jezeli masz pewną wiedzę to się nią podziel.Sprowadzales juz samochod z NO-PL nie jako mienie przesiedlencze?


tak sprowadzalem raz i nigdy wiecej... nie sadze zeby chcialo mi sie to wszystko tlumaczyc... podaj chociaz wartosc tego samochodu... to ci powiem czy warto ciagnac temat czy nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Ronn napisał:
tomajxyz napisał:
Ronn napisał:
a jakie to auto jest tansze w Norge niz w PL ?? chyba kurwa 15 letnia renowka z UE , pochwal sie moze o jakim aucie mowa, czy warto w ogole glos zabierac ? Mam pewna wiedze na ten temat

Jezeli masz pewną wiedzę to się nią podziel.Sprowadzales juz samochod z NO-PL nie jako mienie przesiedlencze?


tak sprowadzalem raz i nigdy wiecej... nie sadze zeby chcialo mi sie to wszystko tlumaczyc... podaj chociaz wartosc tego samochodu... to ci powiem czy warto ciagnac temat czy nie


Wartosc w NO 70 tys koron.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Moze jeszcze ktos chcialby sie podzielic swoimi doswiadczeniami ze sprowadzaniem samochodu z NO do Polski?

Bede wdzieczny

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Piszcie moi drodzy.

Naprawde Wasze doswiadczenia beda bardzo pomocne w tym temacie.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
Mnie tylko ciekawi co to za auto co się opłaca do Polski przewozić....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
qmuluskrakow napisał:
Mnie tylko ciekawi co to za auto co się opłaca do Polski przewozić....

To jest samochód kolekcjonerski, a wartość po sprowadzeniu jest około 15-20 tys. zł niższa niż w Europie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
bodys napisał:
tomajxyz napisał:
Piszcie moi drodzy.

Naprawde Wasze doswiadczenia beda bardzo pomocne w tym temacie.

Pozdrawiam


no więc te doświadczenia werbalizowane na forum mówią Ci wprost...Zapomnij o temacie...urzędnicy w Pl. nawet nie wiedzą o tym,że Norwegia nie jest w UE i żądają zaświadczenia o tym,że auto jest niekradzione. itp...Procedura rejestracji w pl auta z Norge,które kolega kupił-trwała rok...Powiedział,że już nigdy więcej.
W związku z tym pytam się,po co chcesz to robić?Czy jeżeli teoretycznie zaoszczędzisz na takiej transakcji powiedzmy 5000 nok.To czy to warte jest straconego czasu na monterkę z przerejestrowywaniem?Czy nie stracisz więcej czasu na to,zamiast poswięcić się pracy w tym czasie,bezstresowo.Kolejny raz dziś powtórzę.
Mierz siły na zamiary...


Dlaczego procedura rejestracji pojazdu trwała rok???
W jakim urzędzie celnym i komunikacji Twój kolega załatwiał wszystkie formalności(Miasto w PL)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Tomek xyz
(tomajxyz)
Wiking
Piszcie, piszcie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok