Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
(4110 niezalogowanych)
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Znam kilku norwegów, którzy mówią świetnie po polsku z akcentem, lepiej niż niejeden polak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
glen napisał:
masz racje za kazdym razem jezyk jest przeszkoda.a ciekawa jestem czy norwedzy nauczyli by sie polskiego tak szybko jak tego oczekuja od polakow .pozdrawiam
Gdyby mieli taką naglącą potrzebę , to na pewno by się nauczyli i to pewniej dużo lepiej od niejednego takiego , który tym językiem operuje od dziecka...
U mnie w pracy Norg z którym pracuję od początku , lepiej mówi po polsku niż ja po norwesku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
agnieszka b
(glen)
Wiking
no gratuluje .lepiej od polaka .kazdy z nas jadac tu do norwegi umial przynajmiej angielski.tak przynajmniej mysle .ja nic nakuka zaczela sie tu i teraz mowie moze niezbyt poprawnie ale sie dogaduje .a ty znales as jakis jezyk jadac tu.pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Ania Z
(MAŁA MI)
Wiking
Moj maz na poczatku pracowal przez adecco i wcale nie byl wykorzystywany. Dodam ze jest inzynierem i addeco podeslalao mu wiele ciekawych ofert z ktorych wybral jedna.
Zycze powodzenia w szukaniu. Proponuje zaczac samodzielnie dzwonic i rozslac CV po posrednikach i konkretnych firmach!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Ja osobiście poza książkowym rosyjskim z lat 70 nie znam żadnego innego ...
A Norge znam tylko tyle , co mi jest potrzebny w bezpośredniej pracy...
Pośrednio , NAV...Bank..Inne... , mam duże kłopoty...niemniej są to akcje sporadyczne...
Może i bym się tego Norge i naumiał , jednak jak na razie nie mam z kim po pracy rozmawiać i tu w moim przypadku jest problem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
Powiem od siebie kilka słow na ten temat.
Jakies 5 lat temu,żyłam sobie spokojnie we Włoszech i w gronie moich znajomych,dosc często pojawiały sie osoby rodem z Norwegii.
Ludzie ci żyli tam na codzień,wykonujac te lub inne prace,ale uwierzcie mi,że spośród całej tej grupy,która miałam okazję poznac osobiście(mogło to byc okolo 20-30 osób)tylko jeden mężczyzna nauczył się włoskiego i biegle się w nim porozumiewał.Reszta bazowała na języku angielskim.
Wbrew pozorom we Włoszech język angielski nie jest powszechnie znany,na pewno bardziej niz w Polsce,ale bardzo, bardzo dużo ludzi kończy edukację w młodych latach swego życia i nie ma możliwości poznac języka angielskiego.
Siłą rzeczy dla tych Norwegów nieznajomośc języka włoskiego stanowila dużą barierę,jednak ludzie ci, będąc po kilka a nawet kilkanaście lat w tymże kraju,nie starali się w jakikolwiek sposób ułatwic sobie życia ,poprzez naukę języka.Woleli iśc bocznymi ścieżkami,posługując się j.angielskim.
Z tego co sama osobiście byłam w stanie zaobserwowac,norwedzy tworzą grupy,skupiska własnej narodowości ,gdy są w obcym kraju,tak samo jak robią to inne nacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
qantan napisał:
ja mam uprawnienia spawacza MIG,MAG ,TIG,ale bez uprawnień dozorowych to tu raczej ciężko z pracą jako spawacz .niestety najczęściej wymagają papierów na rurę ,pod rendgen

takie bzdury to to kryminałem grożą> jakie dozorowe??? Gdzieś ty kupił te papiery na spawacza?
od 2007 roku to mozesz tylko mieć upr. pachwina>blacha>rura
No i co że wymagają papierów na rurę pod rentgen? bo raczej trzeba te rurę pod ten rentgen pospawać jak jest oferta pracy??? długo by można dyskutować na ten temat ale to nie forum spawalnictwa więc
Kolega jak szuka pracy to jako kierowca C+E lub pielęgniarka będzie miał najłatwiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok