Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Agnieszka Grod ela jankowska Tom12 (3120 niezalogowanych)
1 Post

(Jacek88)
Wiking
Witam! Nie wiem o co dokladnie chodzi z tym twoim tematem ale jesli potrafisz dobrze naglosnic sprawe to mam dobry temat. Chodzi o to ze jest taka firma, ktora nazywa sie "Der du bor" i ktora najpierw dzwoni do klienta, najczesciej sa to ludzie, ktorzy maja firme w norwegii, wciskaja im kit a pozniej wysylaja im faktore na 10 tys. koron i wmawiaja ze zgodziles sie na ich uslogi. Tak sie wlasnie stalo w moim przypadku. Dzwonilem i tlumaczylem, ale nic nie pomaga. Oczywiscie nie zaplacilem i zalozyli mi sprawe w sadzie. I tak po roku czasu dostalem sobie faktore juz na 15 tys koron i jak nie zaplace to mi zabiora co chca, lub odtraca od wyplaty. Jestem gotowy to niezle naglosnic i juz od 7 czerwca ruszam ostro do sadu zeby sie odwolac. Najlepsze jest w tym wszystkim to, ze moja rozmowa z tym gosciem zostala nagrana i ja mam tego kopie. A w rozmowie oczywiscie jak czarne na bialym, slychac to ze ja wcale sie na nic nie zgadzalem.Tylko nie wiem dlaczego oni ida tak w zaparte skoro tasma mowi sama za siebie. Jak mozesz pomoc to prosze o kontakt 99854602 Jacek email: jacek1pl@wp.pl Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Fajny materiał Jacku wymyśliłeś, tylko że tutaj nie jest Polska!!!
W Norwegii umowa ustna jest tak samo ważna jak ta pisemna więc jeśli w pierwszej rozmowie się na coś zgodziłeś nawet nie świadomie to jesteś w czarnej, głębokiej....
Zapłacić musisz tak czy inaczej jeśli dostałeś fakturę
Miłego dnia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Ciekawe kiedy im podales dane do faktury??? Czy myslisz Jacku, ze ktos sobie wybiera ofiare, dzwoni i potem wysyła fakture?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Jacek88 napisał:
Witam! Nie wiem o co dokladnie chodzi z tym twoim tematem ale jesli potrafisz dobrze naglosnic sprawe to mam dobry temat. Chodzi o to ze jest taka firma, ktora nazywa sie "Der du bor" i ktora najpierw dzwoni do klienta, najczesciej sa to ludzie, ktorzy maja firme w norwegii, wciskaja im kit a pozniej wysylaja im faktore na 10 tys. koron i wmawiaja ze zgodziles sie na ich uslogi. Tak sie wlasnie stalo w moim przypadku. Dzwonilem i tlumaczylem, ale nic nie pomaga. Oczywiscie nie zaplacilem i zalozyli mi sprawe w sadzie. I tak po roku czasu dostalem sobie faktore juz na 15 tys koron i jak nie zaplace to mi zabiora co chca, lub odtraca od wyplaty. Jestem gotowy to niezle naglosnic i juz od 7 czerwca ruszam ostro do sadu zeby sie odwolac. Najlepsze jest w tym wszystkim to, ze moja rozmowa z tym gosciem zostala nagrana i ja mam tego kopie. A w rozmowie oczywiscie jak czarne na bialym, slychac to ze ja wcale sie na nic nie zgadzalem.Tylko nie wiem dlaczego oni ida tak w zaparte skoro tasma mowi sama za siebie. Jak mozesz pomoc to prosze o kontakt 99854602 Jacek email: jacek1pl@wp.pl Pozdrawiam

Cos mi sie tu nie zgadza. Zwykle po 1. fakturze otrzymujesz 2 monity (purring) + ewt. zawiadomienie o przslaniu do firmy windykacyjnej (inkasso). Na kazdym etapie mozesz sie odwolac. Zanim sprawa dostaje oddana do sadu, otzrymujesz wiele ponaglen z firmy windykacyjnej. Potem sprawa idzie do Rady Rozjemczej (Forliksrådet), gdzie masz okazje przedstawic swoja strone konfliktu. Jezeli nie stawisz siie, zapada tzw. "uteblivelsesdom" - wyrok pod nieobecnosc. Dopeiro wtedy sprawa idzie do namsmannen - komornika. Tak wiec, jezeli nie jestes calkowicie bierny, masz zawsze szanse zatrzymania sprawy (o ile oczywiscie masz racje) na duzo wczesniejszym etapie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
Michał Polak
(korepetytor)
Początkujący
To nie firma... To kolumna w Rogalands Avis. Pan zaproponowal Ci roczna reklame na ich lamach pewnie wraz z opracowaniem nowego logo oraz reklama w internecie. Co mozesz zrobic to poprosic o przedstawienie kopi z nagrania rozmowy z konsultantem. Czesto to skutkuje.

Problem to Polskie przytakiwanie w trakcie rozmowy, ktoro mylnie rozpoznawane jest przez norwegow jako zgode.

- Bla bla bla... Czy jest Pan zainteresowany nasza oferta?
- Tak... rozumiem ale do konca nie jestem pewien... i juz Cie maja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
ddf pp1234
(pp1234)
Wiking
A novel and game is on PC platform, EQ2 Plat the name is the plant war (' bots Plants vs. Zombies ".Armed your 49 kinds of plants, EQ2 Platinum switch their different functions, such as cherry bomb or tough man-eater flower, more rapid effective will stop in the way of the invasion zombies. Different enemy, Anarchy credits different style form five different game modes, together with the sunset, heavy fog and swimming pool of such obstacles increases its challenging strange game fun without end.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
rafal kot
(rafal1111)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Piotr Nie Wiking
(PiotrNieWiking)
Wiking
Zobacz jak potrafi być CZŁOWIEKIEM O S O B A z holandii... fb.Praca w Holandii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Regina Bobrowicz
(reginka0307)
Wiking
Swietnie gratulacje . Czekamy na dobre nowiny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Wojtek Watras
(Uranus)
Wiking
Witam.Proponuję współpracę z TVP.Na początek umieśćcie zaproszenie skierowane do wszystkich chcących podzielić się swoimi nagraniami video z Norwegii na www.poloniawkomie.tvp.pl Pokażcie swoje przeżycia nakręcone komórką czy innym małym sprzętem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok