Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Zakup mieszkania i visning - Norwegia

75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
Witam.
Mam plan cos kupic w przyszlym roku ( w tym roku bank powiedzial , ze ok, komuna ze troche tez dolozy na poczatek ) i mam pytania
- czy na visning moze przyjsc kazdy i poogladac mieszkanie czy to juz jest wlasciwie licytacja i jak wyglada licytacja przy zakupie oraz czy bank daje cos takiego jak promesa na kredyt i jak dlugo ona obowiazuje ?
Dzieki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Andrzej K
(63larvik)
Wiking
Zeby kupic to trzeba obejrzec. Isc i to najlepiej na kilka chociazby dla porównania standardu,ceny...
Nie trzeba od razu kupowac. A licytacja rozpoczyna się z chwilą kiedy pierwszy zainteresowany złoży <bud> Można wpisac swoje dane na listę, wtedy będziesz informowany na bieżąco o cenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
128 Postów

(Serena)
Stały Bywalec
Ze swoich doświadczen:
1 . wizyta w bankach (najlepiej w kilku ze względu na róznice w %), wybrany bank wystawi
promesę, ktora jest wazna 6 mies.
2. wizyta w komunie gdzie ktos mily pomoże w wypełnieniu dokumentów i rozesłanie powielonych
do wszystkich okolicznych komun - w moim przypadku - 8,oczekiwanie na odpowiedz od
tygodnia do 2 miesiecy,po czym otrzymuje się promesę z komuny z określoną kwotą
i 3 mies. terminem ważności.
3.Visning - można sobie chodzic na każdy i oglądać, natomiast zaopatrzona/y w powyższe dokumenty
możesz startować do zakupu. Agent który prezentuje nieruchomość zaopatrzy cię w jej folder
w którym znajduje się strona do wypełnienia dla kupującego, ktora pozostawiona u agenta stanowi
ofertę kupna.Nie składa się jej pochopnie bo zobowiązuje do kupna gdyby nie było innych
chętnych.Wpisuje się tam deklarowaną kwotę zakupu - moze byc niższa od tej w ofercie
sprzedaży.Wszystkie oferty kupna biorą udział w licytacji.
4.Licytacja - rozpoczyna się zwykle 24 godziny po visningu , zwykle odbywa się telefonicznie i jest
rejestrowana . Na początku dostajesz informację czy twoja oferta nie jest najniższa i jesli tak, czy
podwyższasz ją do poziomu innych, jesli tak to w jakiej kwocie . Kolejne informacje nadchodzą
zgodnie z oferowanymi kwotami z pytaniem czy podbijasz stawkę. I tak do skutku. Trzeba się
pilnować aby nie przekroczyć kwot w promesach z uwzględnieniem opłat rejestracyjnych
i notarialnych (jeżeli się chce mieć finansowane w 100 %). Licytację konczy telefon z gratulacjami (jeśli wcześniej nie było rezygnacji z dalszej licytacji ).
W moim przypadku lokum było juz zakupione a jeszcze dostałam z jednej komuny telefon z prośbą o uzupełnienie dokumentów, z 2 dostałam odmowę.Należy się liczyć z tym ze własciciel zwolni mieszkanie po jakimś czasie np. po 2-3 miesiącach od zakupu. Dokumenty po zakupie jak podpisanie umów z bankiem i komuną nie stanowią większego problemu, z wyjątkiem czasu który na to trzeba poświecić.
Powodzenia.
Jak zaznaczyłam na wstępie, tak zakup nieruchomości odbywał sie w moim przypadku, przy czym nieruchomość nie była spółdzielcza ani wspólnotowa - gdzie mogą występować jakieś różnice np. prawo pierwokupu lub inne. Jesli zakup nie zostanie dokonany w czasie obowiązywania promes - zaczynamy od początku. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
co do waznosci promesy z komuny to widac ze to tez zalezy jaka komuna u mnie bylo to 6 miesiecy w stavanger,i 6 miesiecy w sandnes.
malo braklo a bylbym moze sasiadem jasty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
Serena - dzieki wielkie !
Ja jestem wlasnie z Sandnes to w takim razie bedzie 6 m-cy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
w sandnes aby otrzymac pozyczke mialem jeszcze wymog; minimum 120 tys na koncie ,ale nie znaczy to ze nadal tak jest,z tego co nam tlumaczono to do kazdego wniosku podchodza indywidualnie,
dostaniesz odp.to wszystko bedziesz wiedzial.
my czekalismy 2 tygodnie na odpowiedz.
powodzonka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kryss napisał:

malo braklo a bylbym moze sasiadem jasty

dzięki Ci Panie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
eeeeeetam jasiek,polubilibysmy sie napewno
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
Odemnie tez chcieli abym mial troche gotowki i dlatego ruszam z tematem po wakacjach bo tych roznych kosztow troche sie uzbiera a dobrze tez cos miec na poczatkowy ewentualny maly remoncik
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
tak do informacji komuna w sandnes w przypadku zgody na doplate daje tylko 3 m-ca na zakup mieszkania, wiem bo wlasnie otrzymalem pismo z pozytywna odpowiedzia. Nie wiem czy sie cieszyc , czy martwic poniewaz ograniczyli mi wartosc mieszkania do 2,5 mln, mimo , ze ban wyrazil zgode do 2,8 mln. A za 2,5 mln to tytaj naprawde ciezko ( 2 sypiialnie i min 50 m kw ).
Wiecie moze czy po tych 3 miesiacach jak nic nie kupimy to wyrazaja automatycznie zgode na nastepny okres?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok