Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

motor do 50 CM w norwegii ( wiek 18 lat)+ - Norwegia

Czytali temat:
5 Postów
Adam S.
(osiem1992)
Wiking
witam mam pytanie
czy w norwegii zeby jezdzic motorem do 50 cm potrzeba karte motorowerową ? czy jesli mam ukonczone 18 lat to moge na dowodzie jezdzic ?

dzieki !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Nie jezdzimy motorem a motocylkem jak juz. Motor jest czescia napedowa motorynki, skutera, motocykla, pily motorowej, auta itd... Sa motory spalinowe, elektryczne... Ale wracajac do Twojego pytania to karta motorowerowa czy jak w N zwana mopedlapp... jest wymagana od osob mlodszych niz 18 lat. Jako osoba pelnoletnia mozesz kozystac z mopeda, motorynki, skutera do pojemnosci 50 bez prawa jazdy...
Tak wiec wsiadaj i szerokiej drogi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(danielvlv)
Wiking
z tego co ja wiem, to nawet po ukonczeniu 18 lat, trzeba miec prawo jazdy aby moc jezdzic czymkolwiek do 50 cm szesc. pytalem pare osob o to, wiec to raczej pewne co tu pisze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak

PeReZ- Ty najpierw sprawdz swoje info zanim cos tak na pewniaka napiszesz!!!!! mozesz zrobic sobie i komus krzywde... jesli chlopak wjedzie w Ciebie na przyklad mopedem na autostradzie to bedzie to Twoja wina bo to Ty mu tak doradziles.... bez papierow, bez znajomosci przepisow...


PeReZ napisał:
Jako osoba pelnoletnia mozesz kozystac z mopeda, motorynki, skutera do pojemnosci 50 bez prawa jazdy...
Tak wiec wsiadaj i szerokiej drogi


po uprzednim zameldowaniu sie w vegvesen i malym sprawdzeniu informacji o ruchu drogowym.. a potem - kask i udanego zwijania asfaltu ) to o czym pisze PEREZ juz nie istnieje od 2005 teraz juz musisz miec papier

Hvis du har eller tar førerkort for motorsykkel eller bil, får du rett til å føre alle typer moped.

Fra 1. januar 2005 ble det innført krav om førerkort også for personer som tidligere har kjørt moped uten obligatorisk opplæring og uten plikt til å medbringe bevis for førerrettigheten. Ordningen omfatter personer som ikke har førerkort i noen annen klasse, som har fylt 20 år før 1. januar 2005 og som har nødvendig ferdighet, jfr. førerkortforskriften vedlegg 6 § 11. Førerrettigheten krever førerkort i klasse M med kode 145 før den kan benyttes.

www.vegvesen.no/Forerkort/Om+forerkort/H...s+moped%29.56252.cms
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam S.
(osiem1992)
Wiking
nooo to dobrze wiedziec a orientuje sie ktos czy zeby zrobic taki papier trzeba znac norweski czy wystarczy angielski ??? gdzie to zrobic? i ile kosztuje??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
osiem1992 napisał:
witam mam pytanie
czy w norwegii zeby jezdzic motorem do 50 cm potrzeba karte motorowerową ? czy jesli mam ukonczone 18 lat to moge na dowodzie jezdzic ?
dzieki !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok