Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Mandacik za parkowanie. mama pytanko?? - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty
Daniel Daniel
(panpe)
Wiking

SIEMA WSZYSTKIM
DZIS DOSTALEM MANDAT ZA PARKOWANIE NA GRUNELOKA PRZY BOISKU BO BYLEM POGRAC Z CHLOPAKAMI MECZYKA I WRACAM, WIDZE ZÓŁTE BADZIEWIE ZA WYCIERACZKA. OK. INTERESUJE MNIE TYLKO JEDNO CZY PLACIC TEN MANDAT CZY TO OLAC. MAM SAMOCHOD NA PL BLACHACH OD TYGODNIA TUTAJ, NIE ZDARZYLEM KUPIC AUTOPASSU ITD. PONAD TO, ZNAJOMY MI MOWI ZE JEZDZIE 5 LAT AUTEM PO OSLO NA PL BLACHACH I NIE PLACI ZA TE MANDATY ZA PARKOWANIE I NIC MU NIE PRZYCHODZI RAZ JAKIES UPOMNIENIE MOZE PRZYSZLO O JAKIS STARY MANDAT, A TAK TO CISZA, TAK SAMO NIE PLACI ZA BRAMKI (TEZ NIE MA AUTOPASS'U). ;/
CO Z TYM FANTEM ZROBIC ? HELP
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
68 Postów

(Unnskyld)
Początkujący
Zaplacic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
297 Postów

(Pyzdralinski)
Stały Bywalec
Wyjedz z No... Oszustom , kombinatorom mowimy stanowcze nie......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...niczego

nie plac!

malo tego.wloz to zolte badziewie za szybe i mozesz jezdzic z tym,zamiast autopass-u!

p/s:
nastepnym razem zaparkuj centralnie,na stadionie.
bedziesz mial blizej do auta i unikniesz stresujacych dylematow...

pzdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
Kamil ;)
(piniu1922)
Nowicjusz
Nie płać. Ja dostałem trzy. 2 razy nieświadomie, raz przez głupotę, bo nie znałem okolicy i zaparkowałem na miejscu w którym można stać kwadrans. Przy wystawianiu 2 mandatu zapytałem pani dlaczego nie ma żadnych znaków, że parking jest płatny. Pani powiedziała, że nie będę miał żadnych problemów, gdyż auto jest na polskich numerach. Gdybym miał na norweskich, już by tak łatwo nie było ja nie zapłaciłem żadnego i nie mam zamiaru, a w sumie byłoby to 2000 NOK. A jak zwykle panowie powyżej nie grzeszą pomocą, za to sarkazmu mają w nadmiarze. No dalej zlinczujcie mnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów

(Veileder)
Stały Bywalec
piniu1922 napisał:
Nie płać. Ja dostałem trzy. 2 razy nieświadomie, raz przez głupotę, bo nie znałem okolicy i zaparkowałem na miejscu w którym można stać kwadrans. Przy wystawianiu 2 mandatu zapytałem pani dlaczego nie ma żadnych znaków, że parking jest płatny. Pani powiedziała, że nie będę miał żadnych problemów, gdyż auto jest na polskich numerach. Gdybym miał na norweskich, już by tak łatwo nie było ja nie zapłaciłem żadnego i nie mam zamiaru, a w sumie byłoby to 2000 NOK. A jak zwykle panowie powyżej nie grzeszą pomocą, za to sarkazmu mają w nadmiarze. No dalej zlinczujcie mnie

Nikt cie nie bedzie linczowal (moze chcialbys?), tylko po paru miesiacach dostaniesz na polski adres rachunek od brytyjskiej firmy windykacyjnej (z dodatkowymi oplatami). Powodzenia!
PS. Za glupote i nieznajomosc okolicy ponoc daja rabat

PS. Tu nie chodzi o prosbe o pomoc, tylko o to, jak uniknac kary za popelnione wykrocznie. Rozumiesz piniu roznice?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
andy ccc
(andybandy)
Wiking
rzygac mi sie juz powoli chce od takich "" madrych"" inaczej ....

forum.vectraklub.pl/index.php/topic/4168...ow-od-obcokrajowcow/

www.forumnorwegia.net/viewtopic.php?t=38...1dcb4ec16c3b6ac84bcd

www.mojanorwegia.pl/forum/view/4/praca%2...odwolanie_10,10.html

grono.net/norwegia/topic/7425423/sl/mandaty-parkingowe/

oczywscie tutaj ujete sa w wiekszosci bramki... ale mandatami rowniez sie zajma ...bo to niemale pieniazki


reasumujac, predzej czy pozniej - zaplacisz i byc moze nawet troszke wiecej , a jesli nadal bedziesz stawial opory -> sami sobie wezma

edit - tak jak Veileder przed sekunda wspomnial
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
NOM...ZA BRAMKI TO NA BANK DO POLSKI CI PRZYJDZIE I TO Z NIEMALYM PROCENTEM!! ALE BRAMKI TO NA STACJI ESSO MOZESZ JESZCZE UREGULOWAC, TYLKO PODAC MUSISZ GDZIE I KIEDY PRZEJECHALES.INACZEJ RACHUNEK Z FOTKA OD WINDYKATORA ZALICZYSZ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wojciech Zataj
(DracoMK4)
Wiking
Co do bramek to sam się przekonałem w zeszłym roku, bo też na "cwaniaka" jeździłem, za bramki przyszlo 60 pln + mandat z windykacji jakieś 180 pln po jakis 4 miesiącach, także powodzonka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
DracoMK4 napisał:
.... także powodzonka
pewnie życzyłeś tego windykatorom, no bo co im więcej zostało niż sobie popisać. mi tak ze Szwecji pisali chyba z pięć lat. ja to wytrwale do kosza i chyba już dali sobie ze mną spokój.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok