Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

„Du, kom”: praca w Norwegii i relacje współpracowników - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu „Du, kom”: praca w Norwegii i relacje współpracowników
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
ela kowal
(elakowal)
Nowicjusz
Nareszcie ktos napisal prawde.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marcel bojka
(kolo75)
Wiking
strzał w dziesiątke z tym artykułem , należy dodać jeszcze że konfidenctwo to sport narodowy norwegów w którym są lepsi nawet od polaków
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Ciekawe rzeczy piszecie,a ja chyba mam wyjątkowego pecha że jeszcze ani razu nie przytrafiło mi się żeby któryś z norwegów zwrócił się w ten sposób do mnie?
Co do denucjacji poprzez pisanie raportów.Sami zauważyliście pewnie nie raz że na zwróconą uwage często pada odpowiedź....co cię to obchodzi.....mój problem....zajmij się swoją robotą!
Zwłaszcza jeśli zwraca się uwage odnośnie BHP stanowisku pracy(mówie oczywiście o swoim podwórku).
Więc chyba lepiej jak zrobi to przełożony,jeśli to u nich jest normalny tryb postępowania?

Po co psuć sobie nerwy i robić wrogów. W końcu po to wyjechaliśmy z tego polskiego szamba by w spokoju i zbędnych nerwów żyć w miarę normalnie.

Chyba nie zaprzeczycie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jola f
(franczeska4)
Wiking
Super artykul, ja tez pracuje w szpitalu jako pielegniarka i mam takie same obserwacje jak kolezanki, a do tzw konfidenctwa to chyba sie nigdy nie przyzwyczaje. Straszna to wada tych jakze ubogich emocjonalnie i kulturowo ludzi. Coz wszyscy Maja jakies hobby, oni donosza my sie nie szanujemy itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
Chyba mylicie raportowanie z oszczerstwem.Roznica;raportowanie -to info o bledach i niedociagniecia na stanowiskach pracy(zwyczajowo bez konsekwencji), oszczerstwo-to klamstwa.Czyli popelniacie bledy to trzeba przyjac to z pokora.Na klamstwa tylko bat...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
franczeska4 napisał:
[quote]Super artykul, ja tez pracuje w szpitalu jako pielegniarka i mam takie same obserwacje jak kolezanki, a do tzw konfidenctwa to chyba sie nigdy nie przyzwyczaje. Straszna to wada tych jakze ubogich emocjonalnie i kulturowo ludzi. Coz wszyscy Maja jakies hobby, oni donosza my sie nie szanujemy itd.[/quot ]


Więc gdy umiera pacjent lub dostaje poważnych komplikacji z powodu twojej pomyłki a koleżanka cię kryje , to twoim zdaniem jest Szacunek?

Jeśli ja odwale maniane z szalunkiem i przy betonowaniu ściana przewróci się przygniatając kogoś to też będzie Szacunek?

Gdyby to jednak twoje dziecko lub ktoś z bliskich odniósł jakieś szkody , to co wtedy byś powiedziała.
Szacunek czy donosicielstwo,wada czy zaleta?
Kto jest bardziej ubogi duchowo i kulturowo. Ten który przyczynił się że twój chłop wróca cały i zdrowy z pracy,czy ten który widząc przyczyne z powodu której twój stary ląduje w szpitalu udaje że nic nie widzi(przez szacunek oczywiście).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jola f
(franczeska4)
Wiking
Wiesz iksinski, ludzie wyksztalceni umieja czytac i analizowac co autor ma na mysli, a glupie komentarze jak to bywa czesto nie temat raczej sa nie na miejscu.A jak narazie nikt w tych artykulach nie wspomina ze sa jakies niedociagniecia i ludzie umieraja na kazdym kroku. Wiec najpierw mysl , potem pisz.
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Mylenie sprawozdania z donosicielstwem to brak podstawowej wiedzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Asikhb napisał:
Mylenie sprawozdania z donosicielstwem to brak podstawowej wiedzy.

Ojtam, ojtam....polaczki sa przywykle do kapowania bezposredniego. Takie wymysly jak avviksrapport to wyzsza sztuka artystyczna. A polaczki przywykle do lecenia do szefa i obsmarowywania dupy kazdemu w nadziei podwyzki placy o 1 kr.
To co ty stracisz to ja pieciokrotnie zyskam. Taka jest codzienna modlitwa zawistnych wasaczy - Daj mi panie i odbierz jemu.

Nic dziwnego ze w cywilizowanych krajach polaczek to synomim idioty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok