Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia promocjina S1 i EKUZ

Zamów teraz

Norwegowie zrobili zakupy przy granicy za ponad 9 miliardów koron. Większość pieniędzy wydano w Szwecji - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Zbigniew Karpinski (392 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
598 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
"Mieszkańcy Norwegii dokonali w zeszłym roku obrotu związanego z wyrobami tytoniowymi za 1,04 miliarda koron...
...alkohol i tytoń oznaczały koszty prawie 3,4 miliarda koron w 2023 roku.
Na alkohol wydano niespełna 1,3 miliarda koron."

Jak dla mnie to 1,3 + 1,04 nie równa się 3,4

A swoją drogą jeśli cena piwa w Norwegii jest 2-3 razy wyższa niż w Szwecji to nic dziwnego że ludziom opłaca się pojechać z Oslo po kilka zgrzewek przy weekendzie. Przy okazji można zrobić zakupy sporzywcze za -25% i tak Norwegia traci na zawyżaniu cen alkocholu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Viking V
(Viking V)
Wiking
z Polaków się śmieją że żarcie w torbach przywożą a sami nie lepsi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:32  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
monika mojanorwegia
(monika_mojanorwegia) Online
Wiking
"Napoje bezalkoholowe i woda mineralna (6,8 proc.), słodycze (4,6 proc.), alkohol i tytoń oznaczały koszty prawie 3,4 miliarda koron w 2023 roku" - nie napisano, że chodzi jedynie o alkohol i tytoń...
Zgłoś wpis
598 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
monika_mojanorwegia napisał:
"Napoje bezalkoholowe i woda mineralna (6,8 proc.), słodycze (4,6 proc.), alkohol i tytoń oznaczały koszty prawie 3,4 miliarda koron w 2023 roku" - nie napisano, że chodzi jedynie o alkohol i tytoń...
Ok. Rozumiem i dzięki za wyjaśnienie.
Uważam jednakże mój błąd wynika w dużej mierze z braku konsekwencji w zdaniu.
Nie pozostawiałoby wątpliwości gdyby zostało napisane w ten sposób:
Napoje bezalkoholowe i woda mineralna (6,8 proc.), słodycze (4,6 proc.), alkohol i tytoń (25,2 proc.), oznaczały koszty prawie 3,4 miliarda koron w 2023 roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
monika mojanorwegia
(monika_mojanorwegia) Online
Wiking
Racja
Zgłoś wpis
1 Post
Martin19
(Martin19) Online
Wiking
No jak w No jest słaby wybór w sklepach to jeżdżą do svinesund tylko dlatego …niech coś maja w tym smutnym swojim zyciu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Mnie przekonuje w Szwecji większy wybór. Podczas pandemii uszami mi wychodziło to monotonne jedzenie. Trzeba było objechać wiele sklepów by urozmaicić kuchnię. Ja rozumiem że na ograniczonym asortymencie zrobi się lepszy biznes, ale ludziom potrzebna jest różnorodność.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Karol Grzelak
(Karol Grzelak)
Wiking
Zlikwidować fajki, alkohol a optem moją norwegię
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok