Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Droższe wakacje, telefony i… Tesla. Kurs korony norweskiej w sprzeczności z dochodami kraju fiordów - Norwegia

Czytali temat:
pawel kamilowski Jan Maryjan David Klar mart enty N O G123 G-321 Jon-Roger Myrvoll (2118 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
David Klar
(kowalskisson)
Wiking
Mało kto wie że to NBP doi Polaków zaniżając sztucznie kurs. Z kim się rozliczają kantory z zebranych koron ? Z NBP. Teraz rząd RP potrzebuje dużo tanich koron bo za gaz trzeba płacić w tej walucie z nowej nitki gazowej .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -19  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
kowalskisson napisał:
Mało kto wie że to NBP doi Polaków zaniżając sztucznie kurs. Z kim się rozliczają kantory z zebranych koron ? Z NBP. Teraz rząd RP potrzebuje dużo tanich koron bo za gaz trzeba płacić w tej walucie z nowej nitki gazowej .
NIE MĄĆ W GŁOWACH parafiankom.
Każdy GŁÓNY bank danego kraju, zaniża kursy kupna innych walut zagranicznych.
To samo robi NorgesBank.
Żadna nowość ani tajemnica.
Ja wypłacam z norweskiego konta nie w koronach ale tylko w złotówkach i ZAWSZE mam wyższy kurs niż w tym samym czasie gdybym przesyłał do polandii noki.
Natomiast moim zdaniem, korzystanie w obecnym czasie z kantorów to jawne i dobrowolne okradanie SAMEGO SIEBIE z własnej forsy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Tomasz012
(Tomasz012)
Wiking
Oj Kamil Kamil. Wiedza poziomu Morawieckiego. Nie wiem skąd takie glupoty wymyslasz? Tak jak pinokia rząd. Oj dzieciaku dzieciaku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jan kaczmarek
(antychryst)
Wiking
Szkoda, że w zachodnich cywilizowanych krajach (NO nie uważam za takowy), nie ma pracy w systemie rotacyjnym.
Oj, przerzedziłoby się bardzo w kraju skał i wody zatrudnianie Polaków.
80% Polaków pracujących w systemie rotacyjnym przeniosłoby się do cywilizacji.
Ten kurs NOK to prawie zawsze był, jest i będzie porażką.
Amen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 36  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(piotrtt)
Wiking
W jaki sposób wypłacasz w złotówkach z norweskiego konta?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kaczyński
(Kaczyński)
Wiking
Każdy bank czy kantor ma swoją prowizje od wymiany walut ,mniejsza lub większa ,to oczywiste.Ale stwierdzenie ze NBP zaniża kurs korony to chyba głupota roku ,tak samo jak to Polska płaci za gaz koronami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Robert W
(robert1902)
Wiking
Jeśli nie podoba się praca w Norwegii i chcesz pracować w systemie rotacyjnym to wracaj do Polski i na delegacje zasuwaj to będziesz miał system rotacyjny . A jak dla mnie to jeśli 80% osób by wyjechało to bym się cieszył więcej miejsca, wyższe wynagrodzenia same plusy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -17  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Witold Kurylowicz
(witek11)
Wiking
widać ,że nie bardzo rozumiesz określenie "cywilizowany " i pewnie opacznie kojarzysz ,co decyduje o tym , że dany kraj i jego mieszkańcy są cywilizowani . Niektórzy "cywilizowani" przybysze z tych, tzw. przez ciebie , cywilizowanych krajów przyjeżdżają tutaj ze swoją "cywilizacją" i tak ją gorliwie krzewią , że porządni ludzie , którzy tu znalazło swój dom ,uczciwie pracują i są wdzięczni za te możliwości , wstydzą się przyznać ,że mają coś z nią wspólnego . Bylibyśmy wdzięczni gdyby stąd jak najszybciej zniknęli i poszukali miejsca wśród bratnich "cywilizacji ", których wartość mierzy się ilością wypitego alkoholu , brudem ,głupotą , złodziejstwem i cwaniactwem . Gorąco nalegam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jan kaczmarek
(antychryst)
Wiking
"Robert W"
Czytasz ze zrozumieniem?
Podoba mi się rotacja nic więcej.
Wybrałeś dzicz, twoja sprawa.
Ja tyram 2 tygodnie i 3 tygodnie żyje w cywilizacji wśród normalnych ludzi.
Cash się zarabia w NO a wydaje w PL, i to jest najlepszy układ.
Gdybym miał osiąść gdzieś na stałe zagranicą to na pewno nie NO, musiałoby mieć coś nie tak z głową...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 33  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok