Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Trolle w kulturze Norwegii: skąd się wzięły i co o nich wiemy? - Norwegia

Czytali temat:
mart enty boj fra oszlo Riggman Tomasz012 (1048 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Trolle w kulturze Norwegii: skąd się wzięły i co o nich wiemy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
bgk2364
(bgk2364)
Wiking
Trolle wzięły się stąd, że niedorozwinięte umysłowo lub fizycznie dzieci zostawały porzucone na pastwę losu, rzadko przeżywając a tym którym się udało, dziczało do reszty w głębi lasu - stad ich zdeformowany wygląd i nieludzkie zachowania. Trolle to prawdziwa historia i wyrzut sumienia tego narodu. Ja taką historie tego zjawiska „kulturowego” i „artystycznego” nie pamietam już gdzie dokładnie swego czasu się doczytałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
bgk2364 napisał:
Trolle wzięły się stąd, że niedorozwinięte umysłowo lub fizycznie dzieci zostawały porzucone na pastwę losu, rzadko przeżywając a tym którym się udało, dziczało do reszty w głębi lasu - stad ich zdeformowany wygląd i nieludzkie zachowania. Trolle to prawdziwa historia i wyrzut sumienia tego narodu. Ja taką historie tego zjawiska „kulturowego” i „artystycznego” nie pamietam już gdzie dokładnie swego czasu się doczytałem.

...wsystko mozliwe ,albo to tylko teoria spiskowa..
...podobne mity dotyczyly czarownic...wszystkie byly rzekomo brzydkie,z dlugimi nosami i lataly na miotlach...moze ktos dziewczynki porzucal w lasach,te przezyly,zamieszkaly w szalasach,ktore pozniej nazwano chatkami Baby Jagi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
bgk2364 napisał:
Trolle wzięły się stąd, że niedorozwinięte umysłowo lub fizycznie dzieci zostawały porzucone na pastwę losu, rzadko przeżywając a tym którym się udało, dziczało do reszty w głębi lasu - stad ich zdeformowany wygląd i nieludzkie zachowania. Trolle to prawdziwa historia i wyrzut sumienia tego narodu. Ja taką historie tego zjawiska „kulturowego” i „artystycznego” nie pamietam już gdzie dokładnie swego czasu się doczytałem.
...wsystko mozliwe ,albo to tylko teoria spiskowa..
...podobne mity dotyczyly czarownic...wszystkie byly rzekomo brzydkie,z dlugimi nosami i lataly na miotlach...moze ktos dziewczynki porzucal w lasach,te przezyly,zamieszkaly w szalasach,ktore pozniej nazwano chatkami Baby Jagi...
Trolle to nie sa wcale porzucone dzieci, chociaż faktycznie z różnymi skazami tak fizycznymi jak i psychicznymi.
To już dawno temu zostało wytłumaczone ciekawskim z europy.
Ponieważ tu w Skandynawii, to nie jest żadna ani tajemnica ani wstyd.
Takie a nie inne były wtedy czasy, kiedy współżycie w danej osadzie, opierało się na jednej rodzinie.
Kiedyś już tu na forum to opisywałem.
Do dzisiaj w Norwegii tzw. Kazirodztwo nie jest ani karane ani nie zabronione o ile takie związki są wśród dorosłych / a w Norge dorosłym do tych spraw staje się już po konfirmacji/. Dlatego również w współczesnej Norwegii, jest taki nacisk OCHRONNY na osoby z różnym dolegliwościami zdrowotnymi z takich rodzinnych związków, a zwłaszcza na dalekiej północy za kołem polarnym.
Troll w Norwegii był zawsze chroniony przez daną rodzinę w której się urodził.
Ponieważ każda para rąk do pracy była na wagę złota. Dzisiejsze "Domki Lalek" w południowej Norwegii to nic innego jak północne "Domy Trolli". Takie otrzymywali mieszkania od swojej rodziny by było im swobodnie, a zarazem i blisko do pracy i pomocy.
Obecnie z tymi Trollami to jest tak samo jak z Lapończykami w Norge-śmorge.
W całej Skandynawii są to Lapończycy a tylko w Norge są to "Saamowie".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok